Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czy przytyję?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 11:24 pm    Temat postu: czy przytyję? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie długo zacznę stosować tabletki antykoncepcyjne cilest ale sie boje ze przytyje. czy jest duze prawdopodobienstwo przytycia??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 01, 2006 9:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba nie. ja brałam tabletki Logest(jednofazowe), jeszcze schudłam od tego.tzn. nie wiem czy akurat od tabletek schudłam, ale właśnie w czasie ich brania. polecam Logest.do logestu stosowaliśmy prezerwatywy na wszelki wypadek.wydaje mi się że na początek to dobre tabletki, mówię o Logest, ponieważ zawierają minimalną dawkę hormonów.ale jeśli lekarz ci takie przepisał, to muszą być dopasowane to ciebie.ja teraz nie biorę, bo mam nadżerkę.muszę się najpierw wyleczyć.

Cytat ze stronki:
"Wśród wielu kobiet wciąż panuje przekonanie, że stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych powoduje wzrost masy ciała. Najnowsze badania potwierdzają jednak brak związku pomiędzy przyjmowaniem doustnych złożonych środków antykoncepcyjnych o niskiej zawartości hormonów, a wzrostem masy ciała.

Wyniki najnowszych badań na ten temat opublikowano na początku 2005 roku. Badacze amerykańscy i holenderscy dokonali przeglądu wszystkich publikowanych wyników prób dotyczących stosowania złożonych środków antykoncepcyjnych i stwierdzili brak związku pomiędzy wzrostem masy ciała, a stosowaniem pigułek. Nie jest to w żadnym przypadku pierwsze badanie, które potwierdza brak takiego związku.

Dlaczego więc tak trudno przekonać kobiety, że obecne pigułki o niskiej zawartości hormonów nie powodują wzrostu masy ciała? Dlaczego zwiększenie masy ciała jest jedną z najczęściej podawanych przyczyn przerwania przyjmowania pigułek?"

Kolejny cytat z tej samej stronki:

"Należy pamiętać o tym, że ciało kobiety potrzebuje czasu na przystosowanie się do zmian hormonalnych. W związku z tym, niektóre kobiety mogą zaobserwować umiarkowany, ale przejściowy wzrost masy ciała, bezpośrednio po rozpoczęciu stosowania pigułki. Z tej przyczyny, większość lekarzy zaleca, aby zaakceptować taki stan rzeczy, dopóki ciało nie przyzwyczai się i odpowiednio nie dostosuje się do poziomu hormonów. Okres takiej adaptacji trwa około trzech miesięcy. Jedną ze wskazówek, jakie mogą dać lekarze, jest ograniczenie ilości stosowanej soli, aby ograniczyć ryzyko zatrzymywania płynów przy stosowaniu tej metody antykoncepcji. "


Im mniejsza dawka hormonów, tym mniejsze są efekty uboczne.
Jednocześnie jednak hormonów musi być na tyle dużo, by skutecznie zapobiegały ciąży.Dla kobiet rozpoczynających współżycie najlepsze są pigułki jednofazowe, jak juz powiedziałam, maja minimalną dawkę hormonu.



ANTYKONCEPCJI HORMONALNEJ NIE MOGĄ STOSOWAĆ:

* kobiety chore na zapalenie żył lub zakrzepicę naczyń (ostrożność zaleca się u osób, w których najbliższej rodzinie występuje ta choroba); panie ze zdiagnozowaną niedokrwienną chorobą serca;
* pacjentki z wykrytym nowotworem piersi, szyjki macicy lub guzami wątroby;
* palące papierosy (palenie po 35 roku życia to bezwzględne przeciwwskazanie) i otyłe (o BMI powyżej 33) - nikotyna, otyłość i antykoncepcja hormonalna potęgują ryzyko rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego.
* panie z niezdiagnozowanymi krwawieniami poza menstruacją.



Wink

Ja nie jestem lekarzem, pamiętaj! Ale jeśli komus coś radzę, to napewno nie na źle.:)Musisz sama zadecydować.
Pozdrawiam. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Sob Lip 01, 2006 10:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za szczegółowe omówienie mojego problemu Smile dzieki pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group