Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy mogłam zarazić się toksokarozą?kiedy badania?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kim87



Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 6:52 pm    Temat postu: Czy mogłam zarazić się toksokarozą?kiedy badania? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Wczoraj podczas spaceru po łące, natknęłam się na malutkiego, wolnożyjącego kotka...Nie mogłam się powstrzymać i pogłaskałam go parę razy..Myślałam, że zarazić się toksokarozą można tylko poprzez skażoną glębę lub odchody, ale przeczytałam w internecie że także podczas kontaktu z nieodrobaczonymi zwierzętami://Jeszcze byłam później dłuższą chwilę na zewnątrz zanim wróciłam do domu i umyłam ręce i nie pamiętam za bardzo czy przypadkowo wcześniej nie dotknęłam gdzieś okolić ust:/Czy na sierści takiego kociaka mogą być inwazyjne jaja toksokar?Wiem, że podobno na sierści psa tak, ze względu na ich skłonność do tarzania się, ale czy u kota też?A jeśli naraziłam się na zarażenie to kiedy mogę wykonać badania w tym kierunku, żeby uzyskać w miarę wiarygodny wynik?Proszę o pomoc bo już powoli chyba popadam w obłęd, zwłaszca gdy przeczytałam czym grozi to paskudztwo:(:(Teraz wyrzucam sobie po co głaskałam tego kota:(Bardzo proszę o odpowiedźSad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pawel1990



Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 12:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, prosze bardzo o pomoc bo chyba popadłem w fobie. W listopadzie uciekł mi kot na tydzień. Odrobaczony został dopiero kilka dni temu. Jest wielce prawdopodobne że był dokarmiany oraz zjadał różne gryzonie. I dlatego mam pytanie, jakiem jest parwdopodobieństwo zarażenia kota, czy każdy kot od razu zostaje zarażony? Oraz po jakim czasi należy wykonac badanie na toksokaroze i jak długo sie ona rozwija?

Prosze o odpowiedź bo myślenie o tym prowadzi do obłędu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group