Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy mogę wykonać badanie: potencjały wzrokowe wywołane?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
disillusion



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 8:58 pm    Temat postu: Czy mogę wykonać badanie: potencjały wzrokowe wywołane? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzień dobry,

mam następujący problem: otrzymałam skierowanie na badanie potencjałów wzrokowych wywołanych. Jednakże czytałam, iż badanie to może wywołać napad padaczkowy. Co prawda nigdy takiego napadu nie miałam, ale ze względu na nasilone mioklonie przysenne (prawdopodobnie od nerwicy), 4 lata temu wykonałam badanie EEG, z którego pani profesor, która wykonywała, do końca nie była zadowolona. Opis badania: Rytm alfa obecny. Rz zaznaczona. W zapisie widoczne fale theta i o zaostrzonym rysunku oraz niskonapięciowe fale wolne. Zanotowano jednorazowo napadowe wyładowanie fal wolnych i theta, obejmowało ono wszystkie odprowadzenia, czas trwania 2 sec. Prowokacja oddechowa (HV) zwiększa ilość fal patologicznych - okresowo wzrasta ilość fal theta o zaostrzonym rysunku i pojawiają się niskonapięciowe fale ostre w odprowadzenia ciemieniowo-skroniowym obustronnie, zmiany te utrzymują się po HV. Fotostymulacja bez wyraźnego wpływu na zapis. Wniosek: Zapis z rozlanymi zmianami z wrażliwością na prowokacje.

Moje pytanie - czy w związku z tym mogę poddać się badaniu potencjałów wzrokowych czy jednak będzie ryzyko napadu? Zapomniałam dopytać lekarza...

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 12:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A te badania, o których mówisz wykonywane były ostatnio 4 lata temu? Dobrze zrozumiałam? To tak czy inaczej musisz iść i dowiedzieć się, jak to wygląda aktualnie teraz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group