Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czy moge byc w ciazy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nastka
Gość









PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 8:03 am    Temat postu: czy moge byc w ciazy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przez miesiac stosowalam plasterki antykoncepcyjne po zdjeciu ostatniego 3 plasterka mialam okres Very Happy w 7 dniu od zdjecia plasterka a po zakonczonej miesiaczce zaczelam brac zgodnie z zaleceniem lekarza tabletki antykoncepcyjne 3 fazowe Wink Zaczelam wiec stosowac tabletki od 8 lutego. Very Happy Czy mozliwe jest zebym zaszla w ciaze do tego czasu? Wspolzylam z mezem regularnie. Zgodnie z ulotka powinnam zaczac brac tabletki w pierwszym dniu okresu, a lekarz kazal mi po plasterkach odczekac 7 dni i zaczac stosowac hormonalne srodki. Czy to prawidlowo, czy jest ryzyko? Question
Jesli mozecie mi pomoc odpowiedzcie na pytania. Z gory dziekuje!
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozumiem że nie wykonałaś poleceni lekarza.

Lekarz chyba zastosował te 7 dni na upewnienie sie - tabletki i oszem mogą działać tak jak pisze ale nie ma pewności czy twój organizm je zakceptuje - i chyba po to były ten tydzień odczekania Wink na wszelką ewentualność.

Jeżeli nic sie nie działo to znaczy że wszystko jest w porządku Smile

Chodz nie wiem czy na następny raz lepiej bylo by jednka odczekać ten tydzień - w końcu to nie tak długo Wink a stresu o wiele mniej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nastka
Gość









PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 5:20 pm    Temat postu: cd do pytania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastosowalam sie do wszystkich zalecen lekarza dlatego nie bardzo rozumiem Twojej interpretacji. Wink Z Twojej odpowiedzi moge wyciagnac dwie sprzeczne porady wiec nadal nie wiem czy moge byc w ciazy czy nie , bo nie mam pojecia ktora opcja jest wlasciwa w moim przypadku. Nie wiem w jakim celu lekarz kazal mi odczekac 7 dni zeby zaczac brac tabletki, ale zastosowalam sie do tego. W tym czasie nie wspolzylismy, poza tym mialam okres, a po okresie tez nie jestem plodna. Laughing Pytam wiec czy opoznienie brania tabletek (a nie zgodnie z instrukcja na ulotce, z ktorej wynika ze powinnam je brac 24 godziny od rozpoczecia krwawienia) moze miec wplyw na to, ze moge byc w ciazy? Prosze o pilna odpowiedz , bo zyje w stresie, moj maz rowniez, bo boje sie wspolzyc Sad ( z kalendarzyka wynika ze wspolzylismy w dniach plodnych, jak to sie ma do branych tabletek?)
Dziekuje za odpowiedz
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 5:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze to musiałem to jeszcze raz 3 razy przeczytać te dwa posty żeby to zrozumieć.

Podstawowe pytanie: dlaczego masz być w ciąży?

Jeżeli tym razem dobrze zrozumialem o co Ci chodzi to wszystko zostało zastosowane tak ja należy i nie ma żadnych objawów ciazy, żadnych nie porzadanych objawów brania tabletek, po plastrach też nic nie bylo, wszystko jest dobrze, a ty pytasz o to czy jest możliwa ciąża (tego pytania nie rozumiem szczerze - a staram sie zrozumieć kazdego piszacego na forum).

Jeżeli wszystko jest wporządku nie ma:

-objawów nieporzadnych przy antykoncepcji
-nie ma obajwów ciąży

To oznacza to że nie jesteś w ciąży.

Jak byś mogła napisać dlaczego pytasz o to był bym wdzieczny Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nastka
Gość









PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 6:09 pm    Temat postu: cd pytania -czy moge byc w ciazy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prosze odpowiedziec na moje pytanie jesli jest to mozliwe, bo odpowiedz ktora otrzymalam jest malo konkretna. Crying or Very sad Ja rozumiem ze w tej kwesii trudno dac jednoznaczna odpowiedz Sad , ale chociaz interpretacja niech bedzie jedna. Z Pana odpowiedzi wynikaja dwie sprzeczne ze soba rzeczy, wiec nadal jestem w niepewnosci. Zastosowalam sie do wszystkich zalecen lekarza, nie wiem czemu kazal mi odczekac te 7 dni? nie wspolzylismy wtedy, a poza tym mialam okres, a po okresie tez jest czas nieplodny, wiec w tym czasie i tak nie moglabym zajsc w ciaze. Pytam tylko o to czy jesli w ulotce jest podane ze powinnam zaczac brac tabletki 24 od rozpoczecia okresu. a wzielam je (zgodnie z zaleceniem lekarza) 7 dni od rozpoczecia okresu, to czy ma to wplywa na to ze moglam zajsc w ciaze, bo wspolzylismy normalnie, a od 11 mialam juz dni plodne (biorac pod uwage kalendarzyk malzenski). stosowalam jednak caly czas tabletki. Question Question Question
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 6:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stosowałaś plasterki antykoncepcyjne przez miesiąc i byłaś zabezpieczona Very Happy Lekarz nakazał zrobić 7 dniową przerwę,poniewaz potraktował opakowanie plasterków tak samo jak opakowanie tabletek Very Happy Miedzy jednym a drugim opakowaniem należy przecież zrobić 7 dniową przerwę, w czasie której następuje mięsiączka.I w Twoim przypadku nastąpiła,więc wszystko jest w porządku.Spokojnie dokończ opakowanie i nie przejmuj się,ponieważ byłaś zabezpieczona.Pierwszą tabletkę miałabyś przyjąć w 24 godziny od rozpoczęcia miesiączki gdybyś nie brała wcześniej plastrów.Pozdrawiam i mam nadzieję,że pomogłam Tobie i mężowi Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nastka
Gość









PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 7:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo Ci dziekuje i jestem wdzieczna za odpowiedz Very Happy Bardzo sie obawialam, ze bede w ciazy, ktorej jeszcze teraz nie planujemy. Oczywiscie chcemy miec jeszcze jedno dziecko, czy mozesz mi odpowiedziec na nastepne pytanie Question Planuje ciaze na przyszly rok zima, zeby dziecko przyszlo na swiat miedzy sierpniem a wrzesniem, kiedy musze przestac brac tabletki w takiej sytuacji Question
Dziekuje za odpowiedz pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 8:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Około 3 miesiące przed rozpoczęciem starań Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group