Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy mam niedoczynność tarczycy?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vaderrrr



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 07, 2015 3:40 pm    Temat postu: Czy mam niedoczynność tarczycy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Podejrzewam u siebie niedoczynność tarczycy.
Czytałem o tym na różnych stronach internetowych, niektóre objawy się zgadzają, przesyłam równiez zdjęcie.
Prosze o pomoc w diagnozie.

http://s5.ifotos.pl/img/Zdjecie01_shehrep.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
GreenWind



Dołączył: 03 Paź 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 09, 2015 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a możesz opisać jakie masz w ogóle objawy?
Możesz też zadać pytanie lekarzowi tutaj: https://www.medpytania.pl Myślę, że on będzie bardziej kompetentny w tym zakresie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oriko



Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 26, 2015 12:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podaj jakieś swoje dolegliwości, bo na podstawie zdjęcia przecież nikt Ci nic nie pomoże O.O
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wero01
Spamer


Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 26, 2017 2:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

udaj sie do lekarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mania33



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 06, 2017 7:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj, zgadzam się z przedmówcą, że najrozsądniej będzie jeśli udasz się do specjalisty, trzeba powiedzieć o swoich objawach i co Cie niepokoi lub zapytać online http://orthos.pl jest tam dobra opieka i specjaliści, którzy doradzą. Powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drdree



Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 20, 2017 1:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedoczynność tarczycy może stwierdzić tylko lekarz, na podstawie wyników badań. Przede wszystkim TSH, ale powinien zlecić też inne, najlepiej komplet badań: FT3, FT4, T3, T4.
Po samych objawach nie można stwierdzić czy to rzeczywiście ta przypadłość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalia399



Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 63

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 27, 2017 11:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę:
zmęczenie
duszność
tycie
senność
zaparcia
oraz powiekszona sylwetka serca
Ponadto możemy mieć nastroje depresyjne, kiepskie samopoczucie. Jak widzicie objawy są niespecyficzne, tak weic leczenie często jest nakierunkowane w stronę wielu innych chorób.
https://rodzinazdrowia.pl/niedoczynnosc-tarczycy-co-trzeba-o-niej-wiedziec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mania33



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 04, 2017 6:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Vaderrr. trzeba pamiętać o tym, że każdy organizm jest inny i ta niedoczynność na każdego człowieka może mieć inny wpływ, często jest tak, że nie daje żadnych objawów i dopiero wyniki badań pokazują, że coś jest nie tak. Z pewnością jest to bardzo ważny hormon, który odpowiada za funkcjonowanie naszego organizmu. Ważne to być pod stałą opieką endokrynologa i nie zaniedbywać tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Adi11



Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 23, 2017 6:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mania33. Polecasz ten orthos, korzystałaś osobiście? Dużo pozytywnych opinii widać o tym szpitalu ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Adi11



Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 27, 2017 4:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zainteresowałam się tematem, gdyż w ciąży pojawiła się u mnie nadczynność tarczycy, wiem, że nie należy tego bagatelizować bo może to mieć wpływ na rozwój dziecka. Oczywiście byłam u lekarza ale chyba nie jestem za bardzo zadowolona z tej wizyty, na podstawie wyników badań i wywiadu przypisano mi lekarstwo, teraz trochę źle się czuje, być może dawka jest źle dopasowana i nie wiem czy dobrze, ale tak sobie myślę żeby iść do innego lekarza na konsultację
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group