Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy glista ludzka może wywoływać zabużenia psychiczne i apat

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
midzia



Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 8:20 pm    Temat postu: Czy glista ludzka może wywoływać zabużenia psychiczne i apat Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie do Was. Ostatnio zmagam się z ogólnym osłabieniem, mam problemy z koncentracją. Byłam już u lekarzy badania wyszły w normie, ob 2, ekg w normie, wszystkie badania krwi dobre i tak naprawdę nie wiem od czego to może być. Za namową mamy byłam nawet u psychologa, zrobił mi jakieś testy i nie stwierdził depresji ale ja wciąż czuje się apatyczna. Koleżanka podsunęła mi artykuł o gliście ludzkiej jak miałam 15 lat (teraz mam 23) byłam na to chora i teraz nie wiem czy mam się czym martwić bo w tym artykule piszą że glista może wywoływać choroby psychiczne. Może? Czy to działa jak borelioza http://natemat.biomedical.pl/borelioza+wykryta+po+latach/ znaczy czy jak ktoś miał chorobe wywołaną przez glistę ludzką to choroby lub zaburzenia psychiczne mogą ujawnić się po latach? Pytam bo sama już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Czy to co mam po prostu jest zimową apatią, ale nigdy w takim stanie jeszcze nie byłam. Na ogół jestem energiczną i ruchliwą osobą, a teraz mnie z łóżka nie można wygonić. Gdyby nie studia pewnie bym w ogóle nie wychodziła. Proszę o poradę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 10:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Być może glista ludzka może powodować takie objawy o których mówisz. To pasożyt, który pobiera wszystko co najlepsze z naszego organizmu, więc jeszcze w okresie zimowym, kiedy wszystkich witamin i składników potrzebujemy więcej niż w lecie, może być jeszcze mniej.

Wykonywałaś jakieś badania aby to stwierdzić? Pamiętasz w ogóle jak się czułaś kiedy miałaś wcześniej takie glisty? Czy jesteś pewna, że teraz ich nie masz? Tych glist? Jeżeli nie to trudno żeby to teraz wywołało pewne choroby psychiczne. Po za tym apatia to objaw depresji, więc musiało by być coś na rzeczy...

Możę wykonaj jakieś badania na obecność pasożytów?

A powiedz jaki prowadzisz tryb życia? W sensie, wiemy już, że studiujesz ale czy to studiowanie polega na porannym dotarciu na zajęcia i spędzaniu tam całego dnia w trybie siedzącym? Być może potrzebujesz ruchu, więcej witamin - to naprawdę pomaga. Znam taką sytuacje, kiedy wraca się do domu i mimo godziny 16/17 ląduje się na łóżku i nic... to siedzący tryb życia tak działa. Kiedy jednak człowiek wyjdzie i się porusza przez kilka dni, pobiega, poćwiczy i dorzuci witamin do diety to już po tygodniu może czuć się jak nwoy. Trzeba się przemóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z artykułu wynika, że glista ludzka może pozbawić witamin i minerałów. Skoro tak, to może być prawdopodobieństwo, że jest to przyczyną twojej apati. Ale wydaje mi się, że glisty musiały by się znajdować aktualnie w twoim organizmie, a ich teraz nie ma prawda? Może trzeba wykonać badania na ich obecność?

Jeżeli ich nie ma, to wydaje mi się, że przyczyna jest inna. Uważasz, że jesteś spełniona w życiu? Studia dają Ci radość? Cieszą Cie? Życie prywatne też jest udane? Może to tutaj tkwi problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
midzia



Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 12:19 am    Temat postu: Dziękuję Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Byłam dzisiaj u lekarza zlecił szczegółowe badania w tym i na obecność pasożytów. Jak będę miała wyniki dam znać. Dziękuję za porady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group