Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Częste oddawanie moczu Co robić ?:(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dori91



Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Chełm
PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 8:30 am    Temat postu: Częste oddawanie moczu Co robić ?:( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój problem zaczął się ponad 2 miesiące temu.
Biegam do łazienki co 1-2 godziny w nocy wstaję 2-3 razy a po przebudzeniu pierwsza rzecz którą MUSZE zrobić to pójście do toalety nie ma mowy o wylegiwaniu się w łóżku.
Byłam z tym u lekarki rodzinnej jednak ta kobieta jakby bagatelizowała wszystkie moje problemy.
Miałam robione badanie ogólne moczu jedyna nie właściwość ,która tam wyszła to w osadzie ilość leukocytów 10-12 ale Pani doktor twierdzi,że jak na kobiete jest ok.
Co może być powodem częstego biegania do ubikacji?
Nie wysypiam się bo musze wstawac do lazienki a myśl o wakacjach i dłuższej podróży autokarem po prostu mnie przeraża bo wiem ,że ciężko będzie mi wytrzymać dłuższy czas.Sad
Jestem alergiczką przyjmuje leki na alergie i astme Asmenol i Pulmikort ale te leki nie są moczopędne ani nic z tych rzeczy.
Miałam robione badanie hormonów tarczycy też wszystko jest w normie.
Ogólnie mam problemy ze skóra ,jest wysuszona liczne liszaje ale to wydaje mi się ,że jest związane z alergią.
Nie jestem otyła wagę mam w normie.
Często jestem przemęczona mam też zaparcia .
Kilka miesięcy temu miałam problem ze stawami.
Czytałam ,że częste oddawanie moczu może być związane z niewydolonością krążenia.
W dzieciństwie miałam wykrytą wadę zastawki jednak nie była to wada poważna i nie wymagała leczenia, od tej pory czyli ponad 10 lat nie byłam u kardiologa czy to może mieć jakiś wpływ?
Prosze o pomoc ,chce sie wybrac do lekarza prywatnie ale tez nie wiem do jakiego bo z moja doktor rodzinna po prostu nie jestem w stanie rozwiazac mojego problemu i nic ustalic co mi jest a mam dosyc juz meczenia sie takiego , musialam zrezygnowac nawet z zajec fitnessu bo czasem jest tak ze chce mi sie siku doslownie co 5 minut i klopotliwe bylo ciagle wychodzenie do toalety..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 6:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jakieś bakterie w moczu były czy nie? bo podwyższona ilość leukocytów + bakterie to najczęściej infekcja i po lekach powinna sytuacja się ustabilizować (zazwyczaj jakiś antybiotyk lub furaginum, plus witamina c, plus jakaś żurawinka i lacibios femina osłonowo).

jeśli nie odczuwasz dodatkowo pieczenia/swędzenia i bakterii w moczu nie było, to warto zbadać poziom cukru: czasami cukrzyca może dawać takie objawy (zmęczenie również).

dodatkowo jeśli inne badania są w porządku i nie brakuje Ci żadnych witamin, to fajnie by było, żeby lekarz skierował Cię na badania funkcji pęcherza.
warto ćwiczyć mięśnie - to też może pomóc.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dori91



Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Chełm
PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 11:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bakterie nieliczne,
pasma sluzu dosyc liczne.

ogolnie nie chodzi o to ,ze mam problem z nie trzymaniem moczu tylko i nawet jak ide do lazienki co pol godziny to wydalam go w duzych ilosciach..

do jakiego lekarza powinnam pojsc prywatnie?
bo z ta lekarka w ogole sie nie dogadam.. wiec musze na wlasna reke szukac jakiegos specjalisty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krychaa



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 5:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zmień lekarza, najlepiej pójdź do jakiegoś dobrego urologa. on zleci ci badania pęcherza i nerek i wszystko powinno się wyjaśnić. możesz też cwiczyć mięśnie kegla, możesz łykać jakiś suplement z żurawiną (prouro jest dobre).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group