Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czego nie można jeść w ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cookiemonster



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 31, 2015 10:51 pm    Temat postu: Czego nie można jeść w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiedzcie mi jaka żywność jest zabroniona w ciąży, moja siostra jest w ciąży od miesiąca i coś mam wątpliwości do jej diety

wam np. jakaś konkretna żywność zaszkodziła?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 8:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedzenie zdrowe i dobrej jakości można jeść zawsze ....unikać należy mięsa surowego typu tatar. Zrezygnowałabym również z mięs grilowanych i wędzonych.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
totmes4
Spamer


Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 11:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uważaj też na to co pijesz. Wystrzegaj się ziół z tej listy [zakaz umieszczania linków na forum]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kesandra



Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 1:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lista produktów, których należy unikać w ciąży jest całkiem pokaźna i wiem, że wiele moich koleżanek jest zdumiona, jak mówię im, że tego lepiej nie jeść w ciąży.

W ciąży nie można jeść surowego mięsa i ryb czy owoców morza (czyli sushi też odpada), surowych jajek (czyli też domowych lodów, majonezu czy kremów robionych ze świeżych żółtek), niepasteryzowanego mleka i produktów mlecznych z niego wyprodukowanych takich jak sery pleśniowe, ser feta czy nawet jogurt, trzeba też uważać na niektóre wędliny i pasztety. Dodatkowo w ciąży nie można jeść ryb, które mogą zawierać duże ilości rtęci np. tuńczyka.

Różne opinie słyszałam na temat tego czy można, czy nie można jeść orzeszków arachidowych w ciąży. Orzeszki ziemne są niewskazane jak ktoś ma na nie alergię, ale w pozostałych przypadkach też trzeba być ostrożnym, bo orzeszki ziemne szybko pleśnieją i zjedzenie takiej pleśni w ciąży może być niebezpieczne dla dziecka.

Nie tylko ważne jest to co się je w ciąży, ale w jaki sposób się to przygotowuje. Bezwzględnie trzeba pamiętać o odpowiednim podgrzewaniu posiłków, o dogotowywaniu mięsa (zwłaszcza drobiowego i wieprzowego) oraz o dokładnym myciu produktów, takich jak owoce czy warzywa.

Poza jedzeniem alkohol, narkotyki, papierosy to produkty bezwzględnie zakazane w ciąży - to chyba powinno być jasne dla każdego nie? Ale jednak wymieniam to, bo wiem, że są osoby, które się do tego w ciąży nie stosują niestety...

Trzeba uważać też z kofeiną w ciąży, pamiętając, że kofeina to nie tylko kawa, ale też herbata (nawet zielona), napoje typu coca-cola czy nawet czekolada. Kofeina też jest w niektórych lekach. Nie chodzi o to, aby nagle przestać np. jeść czekoladę, czy pić kawę w ciąży, trzeba tylko uważać na ilość kofeiny w ciąży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
plumm



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 07, 2016 4:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja w czasie ciąży zrezygnowałam z produktów typu konserwy mięsne, Coca-Cola, zupki w proszku. Utrudniają one przyswajanie przez organizm wapnia. Ograniczyłam też picie kawy i herbaty, zawierają one kofeinę oraz wypłukują magnez z organizmu. Alkohol jest oczywiście zabroniony. Zero surowego mięsa czy ryb, mogą one zarazić nas toksoplazmozą lub salmonellą. Sery pleśniowe też nie są wskazane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dirty_dancing2



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 07, 2016 4:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja napiszę o tym co powinnaś jeść a nie czego powinnaś unikać w czasie trwania ciąży. Zaprzyjaźnij się z czerwoną fasolą, ciecierzycą, kuskusem, pełnoziarnistym pieczywem, płatkami owsianymi, szparagami, kapustą, czerwoną papryką, ziemniakami, mlekiem, szpinakiem, tofu, chudą wołowiną, rybami, jajami, sokiem pomarańczowym, truskawkami. To masz jeść Very Happy

Oczywiście mięso, ryby i jaja nie surowe Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group