Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ćwiczenia po cesarskim cięciu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ullka



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 20, 2016 3:51 pm    Temat postu: Ćwiczenia po cesarskim cięciu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedawno miałam robione cesarskie cięcie, ponieważ mam zbyt wąskie biodra i urodzenie synka naturalną metodą było niemożliwe. Zastanawiam się jakie można wykonywać ćwiczenia po cesarskim cięciu? Czy są jakieś ograniczenia i ćwiczenia, które po cesarskim cięciu lepiej nie wykonywać? Sport zawsze był moją pasją i chciałabym znowu zacząć go uprawiać, jednak nurtuje mnie jakie ćwiczenia po cesarskim cięciu będę mogła wykonywać? Ma ktoś jakieś przykłady takich ćwiczeń?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Alluttka



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 02, 2016 4:41 pm    Temat postu: Ćwiczenia po cesarskim cięciu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja miałam też cesarskie cięcie i starałam się ćwiczyć. Warto jest sobie spacerować, tylko dosyć szybkim krokiem, wiadomo, że leżenie w łóżku jest bardzo kuszące, ale dzięki takim spacerom szybciej wrócimy do formy. Bardzo dobrym ćwiczeniem pozwalającym na szybki powrót do formy jest ćwiczenie mięśni kegla. Ćwiczenie to jest bezpieczne i może być wykonywane w każdej pozycji. Polega ono na zaciskaniu cewki moczowej. Wystarczy zacisnąć cewkę moczową i utrzymać taki stan przez cztery sekundy. Podczas tego ćwiczenia należy pamiętać o oddychaniu, ponieważ jest ono bardzo ważne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia8078



Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 02, 2016 4:51 pm    Temat postu: Ćwiczenia po cesarskim cięciu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po cesarskim cięciu bardzo długo dochodziłam do siebie. Na początku jakoś nie specjalnie przejmowałam się ćwiczeniami, myślałam, że sama doje do formy sprzed ciąży. Jednak kiedy nawet podnoszenie mojego maluszka sprawiało mi ból, to postanowiłam przyspieszyć wracanie do formy. Jednym z ćwiczeń, które wykonywałam było podnoszenie miednicy. Położyłam się na podłodze, ręce kładłam wzdłuż tułowia, stopy postawiłam na podłodze, a nogi zginałam w kolanach. Następnie unosiłam miednicę, liczyłam do dwóch i kładłam z powrotem na podłodze. Ćwiczenie to powtarzałam kilkakrotnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group