Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ćwiczenia na wzrok

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
technikt



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 6:03 pm    Temat postu: Ćwiczenia na wzrok Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Od jakiegoś czasu lataja mi czarne plamki przed oczami,byłem u okulisty i miałem badanie dna oka i mikroskopem ale nic nie było,i się dowiedziałem że tak już musi być,z czasem minie.Nie mineło tylko troche więcej tego się zrobiło,pewnie przez to że albo coś czytam ciągle albo siedze przed kompem.

Zna ktoś jakaś fajną strone z ćwiczeniami przy których wzrok może odpocząć,a także z informacjami o takich technikach jak np.co ile trzeba odrywać wzrok od książki i patrzyć gdzies w dal by mięśnie oka odpoczeły,co ile trzeba mrugać oczami by gałka oczna się nawilżyła itp.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 12:50 am    Temat postu: trening Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Metody, o których wspominasz są opisywane w różnych kolorowych pismach (wróżka).
Nie są to bzdury.
Proponuję ci, co jakiś czas przenosić wzrok z monitora na dalszy plan np. kalendarz i wpatrywać się w niego przez kilkadziesiąt sekund.
Pozwoli to odpocząć mięśniom gałek.
Inne ćwiczenie polega na krążeniu gałkami ocznymi raz w jedną, raz w drugą stronę, do odczucia zmęczenia mięśni.
Sam to niekiedy stosuję i uważam, że jest to skuteczne.
Dodatkowo można nawilżać spojówki kropelkami z apteki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sara



Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 55

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 13, 2006 3:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może idź do neurologa? Bo jak te plamki to lepiej do neurologa niż do okulisty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
technikt



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 3:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czym mogą być spowodowane te plamki?Czytałem dwa tematy na innych forach o tym,i było kilka osób które to mają,i było zawsze to samo,wizyta u okulisty,badania,i diagnoza że tak już musi być.Spróbuje troche pooszcządzać ten wzrok,jak to nie da nic to wybiore się nawet do neurologa,bo denerwuje mnie to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group