Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

colitis ulcerosa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniaimis



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:04 pm    Temat postu: colitis ulcerosa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
moj maz od 9 lat choruje na cu. choroba rozwinela sie u niego bardzo szybko i juz pol roku po jej wykryciu poddal sie operacji wylonienia jelita. obecnie jest stomikiem. do tej pory wszystko bylo dobrze. ale... coraz czesciej miewa biegunki. wystarczy lekkie przeziebienie i juz jest problem. wowczas czuje sie jak galareta.nie wiem jak mu pomoc.martwie sie. prosze poradzcie jakie badania moze zrobic i jak mu pomoc....

dziekuje wszystkim
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 12:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aniaimis
Jest to problem spotykany przy stomii.Wymaga to bardzo uważnej diety.
Często właśnie przyczyną takiego objawu,biegunki,jest nieprawidłowości w diecie lub zatrucia pokarmowe.(niektóre produkty mogą powodować biegunkę i wymaga to obserwacji,które właśnie szkodzą i te należy wyeliminować z diety.
Na dziś proszę zastosować głodówkę i tylko picie wywarów z jagód,gorzkie słabe herbatki w tym z mięty czy rumianku.Po głodówce proszę zacząć podawać sucharki,ryż z marchewką,potrawy gotowane jak ziemniaczki,ryba,gotowana drobiowa parówka(te cienkie)Jeśli po 3-4 dniach nie ma poprawy należy koniecznie udać się do lekarza który zleci leki.Można zastosować węgiel leczniczy(,w ilości do 6 tabletek,rozpuszczonych w wodzie tak aby była konsystencja śmietanki)stosować do 4 x dn.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aniaimis



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 2:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

CARBOCZAR
dziekuje za odpowiedz. problem w tym, ze biegunki u mojego meza trwaja 2-3 dni i przechodza a w czasie ich trwania maz jest powaznie oslabiony, dostaje kurczy miesni. wowczas stosuje diete. mozecie mi doradzic co robic aby zapobiec nawrotom biegunki??? czy sa jakies konkretne leki wspomagajace prace i jednoczesnie oslaniajace jelita??probiotyki??? nie mam pojecia. czy morfologia pomoze nam sprawdzic czy nie dzieje sie cos zlego???
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 7:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aniaimis
Można przeprowadzić badanie kału.I stosować się do tego co już pisałem czyli
carboczar napisał:
Często właśnie przyczyną takiego objawu,biegunki,jest nieprawidłowości w diecie lub zatrucia pokarmowe.(niektóre produkty mogą powodować biegunkę i wymaga to obserwacji,które właśnie szkodzą i te należy wyeliminować z diety.

Jeśli problem jest chroniczny należy skonsultować się z lekarzem.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aniaimis



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za info. postaramy sie zastosowac do Twoich porad. pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koronczarka



Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Zwoleń
PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też na to choruję niestety. Moj przypadek nie jest wprawdzie tak drastyczny jak u Panie męża, ale myślę ze warto sie zapisac do poradni gastronomicznej i tam regularnie uczeszczać. Wtedy w trakcie zaostrzenia jest lekarz, który dobrze zna dany przypadek i do którego można się bezpośrednio zgłosić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
leila76



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 11:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no niestety trzeba trzymac diete przy cu ,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group