Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co to znaczy insuflacja żołądka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kama90



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 1:05 am    Temat postu: Co to znaczy insuflacja żołądka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odebrałam wynik gastroskopii i mowa tam o insuflacji - o co z tym chodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Panna z mokrą głową



Dołączył: 01 Sty 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 8:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy o to chodzi, ale pewnie miałaś w opisie gastroskopii napisane "Ściany żołądka podatne na insuflacje" - takie stwierdzenie to nic groźnego, oznacza po prostu, że ściany żołądka są elastyczne i rozciągają się gdy do żołądka pompowane jest powietrze - jest to zupełnie normalna i prawidłowa reakcja ścian żołądka na rozdmuchiwanie powietrzem, jakie ma miejsce podczas wykonywania gastroskopii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamelunio



Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 4:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z PANNA Z MOKRA GŁOWĄ, Insuflacja, która powoduję takie elastyczne ściany świadczy o tym, że nie mam tam żadnych zmian ani guzów. Nie masz się co martwić, wszystko jest dobrze Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
surfer1



Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 20, 2016 2:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba chciałaś napisać, że masz ściany żołądka podatne na insuflacje. To znaczy, że wszystko jest okej, nie ma się czym martwić. Zgadzam się z poprzednikami Wink Sama insuflacja żołądka oznacza wprowadzenie gazu do żołądka w celu dokładnego obejrzenia jej ścian.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bratpid



Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 24, 2016 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podatność na insuflację świadczy o prawidłowym reagowaniu ścian żołądka na rozdmuchiwanie podczas badania. To na szczęście nie są żadne groźne informacje dotyczące twojego stanu zdrowia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
antek521



Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 01, 2016 11:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Insuflacja tak ogólnie to wprowadzenia do różnych jam ciała powietrza, w celu dokładnego obejrzenia i zbadania.
A Ty zupełnie nie masz się czym przejmować, insuflacja żołądka jest czymś dobry, chodzi o to, że ściany żołądka są elastyczne i rozciągają się pod wpływem wpompowanego powietrza. Nie masz żadnych zmian guzkowych więc możesz się śmiało cieszyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kiwiurka



Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Gru 21, 2016 12:07 pm    Temat postu: Nadżerka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również mam pytanie odnośnie gastroskopii. Otóż stwierdzono u mnie nadżerkę, ale gastrolog oprócz wypisanie terapii na równiez stwierdzony helicobacter, powiedział, że nadżerka ma się sama zagoić. Co o tym myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group