Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co się ze mną dzieje?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
festenberger



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 9:10 pm    Temat postu: Co się ze mną dzieje? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy miałem 15 lat.
Siedziałem przed komputerem, czytałem pewien artykuł, który mnie interesował.
Nagle coś mi się stało. Coś dziwne zaczęło się dziać w mojej głowie i nie tylko w niej.
Pamiętam, że zacząłem płakać - nie znałem powodu. Następnie był to okropny ból głowy.
Miałem wrażenie, że coś strasznego dzieje się w moim mózgu. Ból był tak mocny, że mogłem przypuszczać, że dzieją się tam jakieś zmiany fizyczne. Następnie bardzo osłabiły mi się wszystkie mięśnie, zsunąłem się z krzesła na ziemię. Czułem jakieś dziwne mrowienie. Bardzo dobrze pamiętam tę chwilę, paradoksalnie, bo później miałem problemy z pamięcią i nauką.
W późniejszym czasie następowały takie dziwne objawy:
-bołe głowy (na które tabletki nie działały) które uniemożliwiały normalne funkcjonowanie
-mroczki, plamy przed oczami(to chyba aura)
-uczucie świdrowania w głowie w okolicach płata czołowego
-chwilowe skurcze mięśni ramienia, tak jakby same nagle podskakiwały
-mrowienie nóg
-słabość mięśni dłoni - tak, że miałem czasami problem z utrzymaniem długopisu w ręce
-opadnięcie szczęki
-rozkojarzenie
-problem z mimiką twarzy, 'tępa' twarz
-problemy z nauką, zapamiętywaniem, logicznym myśleniem, najprostszymi zadaniami matematycznymi (wcześniej bardzo lubiałem matematykę i nie miałem problemu z zadaniami stojącymi na bardzo wysokim poziomie)
-senność nie do opanowania podczas pojawiania się emocji
Na początku nie szukałem pomocy lekarskiej, gdyż myślałem, że są to objawy 'dojrzewania', ale kiedy w końcu trafiłem do psychiatry to zdiagnozował u mnie depresję. Później leczyłem się na zaburzenia psychotyczne. Ogólnie psychotropy biorę od 5 lat. Ostatnio prozac i solian, które trochę pomagają, jednak nie całkowicie.
Dalej mam problemy z pamięcią, uczeniem się, logicznym myśleniem i jakąkolwiek aktywnością. Właśnie zwolnili mnie z pracy, bo nie radziłem sobie z obsługą maszyny.
Ogólnie to nie czuję żadnych emocji, nic nie robi na mnie jakiegokolwiek wrażenia
oprócz zamartwiania się o własną przyszłość, bo w tym stanie jaki jest teraz nie poradzę sobie z najprostszym problemem. Najchętniej cały czas siedziałbym w jakimś pomieszczeniu i słuchał muzyki, najlepiej klasycznej, bo to mnie uspokaja. Proszę o poradę. Co mi może dolegać? Do jakiego lekarza się udać(do psychiatry już chodzę)?
Jak sobie radzić z własną nieudolnością? Jak pobudzić mózg do myślenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 9:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

festenberger napisał:
Dalej mam problemy z pamięcią, uczeniem się, logicznym myśleniem i jakąkolwiek aktywnością.

mogą to być skutki uboczne leków. może masz za duże dawki lub potrzebujesz innych leków.
mówiłeś psychiatrze o swoich problemach?

ja bym się pokusiła o wizytę u neurologa (potrzebne skierowanie) i zrobienie badań : EEG oraz tomografii komputerowej głowy z kontrastem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaja321



Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 12:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja nie wiem na kazdym forum jak ktos sie skarzy na bol glowy czy cos tam to od razu ludzie radza zeby robic tomograf. takie objawy moga byc od depresji, wiem bo przechodziłam dosc ciezki epizod depresyjny trwajacy 4 miesiace w tym czasie miałam takie objawy: sekundowe kłucia w głowie czasem w innych miejsach kilkanascie razy dziennie, mrowienie w nogach, ogromne problemy ze snem, potworny lęk po zamknieciu oczu, do tego takie jakby skurcze miesni czy raczej drobne mimowolne ruchy konczyn dosłownie co kilka sekund - wszystko podczas proby zasniecia, na ciele uczucie jakbym gdzieniedzie miala drugie serce, a serce prawdziwe waliło niesamowicie, spałam po 2-3 godziny dziennie, pewnego dnia na chwile zdretwiała mi warga, bałam sie niesamowicie i wymyslałam sobie rozne choroby. lekarz powiedzial ze to stany lękowe, teraz jest mi juz duzo lepiej i naprawde nie ma sensu latac z kazdym bolem głowy na tomograf. idz poprostu na konsultacje do neurologa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 1:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co innego jeśli tak jak u Ciebie trwało to kilka miesięcy, a co innego jak to trwa kilka lat jak u festenbergera.

Poza tym zanim się wykona CT potrzebna jest wizyta u neurologa.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 2:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kaja321 napisał:
takie objawy moga byc od depresji,


Gosia85 napisał:
mogą to być skutki uboczne leków. może masz za duże dawki lub potrzebujesz innych leków.
mówiłeś psychiatrze o swoich problemach?

przecież wyraźnie napisałam, że to może być skutek choroby/ leków Rolling Eyes

kaja321 napisał:
to od razu ludzie radza zeby robic tomograf.

wiesz- my sobie możemy radzić . ale tak naprawdę to decyzję i skierowanie na badania podejmuje lekarz- w tym przypadku neurolog.
owszem- można badania wykonać na własną rękę ale koszty są bardzo duże.
warto skonsultować się z neurologiem ale także z innymi lekarzami którzy leczą pacjenta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group