Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

co sie ze mna dzieje czy to Sarkoidoza ??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nestor



Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 24, 2005 7:16 pm    Temat postu: co sie ze mna dzieje czy to Sarkoidoza ?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich mam 17 lat jestem aktywny fizycznie i dbam o zdrowie lecz od pewnego czasu zauwazylem ze w kolicy lewej piersi mam jakies zgrubienie chyba wezlow chłonnych.Gdy naciskam w tym miejscu to czuje lekki bol.Ostatnio uslyszlaem w tV ze jest to sarkoidoza i ze duza ilosc mlodych ludzi ma ten problem .Prosze o porade i bo nie wybralem sie jeszcze do lekarza i zastanawiam sie jakie moga byc skutki zwlekania z wizytą.
prosze o szybko odpowiedz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 3:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sarkoidoza to niezakaźne, ogólnoustrojowe schorzenie o nieznanej przyczynie, charakteryzujące się występowaniem gruzełków sarkoidalnych (w badaniu histopatologicznym). Zmiany pojawić się mogą w płucach objawiając się powiększeniem węzłów chłonnych wnęk płuc. Może dojść do zajęcia oka, wątroby, śledziony, serca, ośrodkowego układu nerwowego, węzłów chłonnych, czy skóry.

Z reguły sarkoidoza płuc rozpoznawana jest przez przypadek podczas opisu rutynowego zdjęcia klatki piersiowej. Świadczy to o tym, że z reguły przebiega bezobjawowo, a ewentualne powikłania zależą od umiejscowienia i nasilenia zmian.

W sarkoidozie płuc leczenie w przypadkach niepowikłanych zależy od stopnia zaawansowania choroby. W innych postaciach sarkoidozy osoby bez objawów klinicznych mogą nie wymagać żadnego leczenia.

Powiększenie węzłów chłonnych może powodować przeróżne objawy - w zależności od miejsca i stopnia ich powiększenia. Sarkoidoza nie jest uznawana za stan przedrakowy, choć zawsze przy wykryciu powiększonych węzłów chłonnych płuc należy wykluczyć stany nowotworowe.

Na koniec - u znaczącej większości chorych w ciągu dwóch lat dochodzi do samoistnego ustąpienia zmian.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nestor



Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 10:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wyjasnienie ,ale nadal eni wiem czy mam isc z tym do lekarza czy nie i do jakiego sie zglosic Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 10:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Idź do lekarza pierwszego kontaktu, bo tylko on może dać Ci skierowanie do specjalisty. Powodzenia
Powrót do góry
Piotr Hawliczek
Gość









PostWysłany: Sob Cze 24, 2006 4:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć
Najczęściej objawia sie w płucach Moimi pierwszymi objawami było schudnięcie i nagły drastyczny spadek wagi
Pierwszy ostry kaszel pojawił się po roku!!!
Wagowo straciłem za jednym razem 14 kg!!!
potem nie mogłem nic r4obić meczyłem się
na oibrazku rtg klatki wyszły guzy rozsiane na 30 % powierzchni płuc
idż koniecznie do lekarza 1 kontaktu idź na rtg klatki, a najlepiej zgłoś się do warszawy do lekarzy na Płocki9ej o pomoc i poradę w tej sprawie!!!!
Powodzenia - obyś tego nie miał przekichane:( 3331069
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group