Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co na zmęczenie brak pamięci i koncentracje?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nowyy1



Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Mar 24, 2014 12:12 pm    Temat postu: Co na zmęczenie brak pamięci i koncentracje? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam 26 lat i mam pewien problem.
Od długiego już czasu mam problem z brakiem pamięci, koncentracji, jestem ciągle zmęczony, niewyspany, nic mi się nie chce, duże uczucie zimna. Często mnie dopadają przeziębienia. ogólnie przez ostatni czas dużo przebywałem w domu, wyjście na dwór to tyle co dojazd do pracy i szkoły. W domu bardzo dużo siedzę przy komputerze.
Teraz zaczyna się robić cieplej więc i będzie więcej ruchu i przebywania na powietrzu, bo ogólnie całą zimę to przesiedziałem w domu w schemacie spanie->praca-dom, komputer->spanie...
Ogólnie też nawet robiłem badania krwi, TSH. Wszystko wyszło w normie.
Jakiś czas temu pani doktor stomatolog stwierdziła, że moje zęby mają mało wapnia i przepisała mi tabletki Dentocal.
Przyznam, że w sumie miały to być tabletki na zęby ale po jakimś czasie ich brania zacząłem też czuć się lepiej, po przyjściu z pracy już nie musiałem iść od razu po objedzie spać.
Ogólnie jestem trochę żywszy.
Tak sobie pomyślałem, że może brak pewnych witamin jest przyczyną mojego złego samopoczucia i ciągłego zmęczenia.
Ogólnie od jakiegoś czasu intensywnie uczę się języka angielskiego jednak jest to trochę trudne, ponieważ ciężko jest mi zapamiętywać nawet już wyuczone słówka ale podobnie tez jest z rzeczami codziennymi. Nie raz po prostu zapominam o czymś co robiłem kilka dni wcześniej itp.
Zdecydowanie mam słabą pamięć i brak koncentracji.
Chciałbym to zmienić.
W ostatnim czasie tez w domu miałem spore nerwy co pewnie tez się odbiło na zdrowiu.
Co do do mojego odżywiania to raczej jest w miarę dobre. Jadam raczej zdrowo, plus owoce i nabiał. Od czasu do czasu jakiś fastfood i piwo w niedużych ilościach.

Czy może mi brakować witamin? Jaki byłby najlepszy specyfik w moim przypadku?
Bardzo dużo czytałem na ten temat i jest tyle tego wszystkiego i ciężko na coś się zdecydować, co Państwo by mi polecili w moim przypadku?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wskazówki.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Mar 24, 2014 2:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Skoro mówisz, że badania były w porządku a przez całą zimę siedziałeś przed komputerem to w sumie wskazuje to na brak odpowiednich witamin i na brak... aktywności fizycznej! Żeby główka dobrze pracowała to i ciało musi pracować, jedno bez drugiego dobrze nie działa. Więc po pierwsze, dieta a po drugie jakieś ćwiczenia - sport. Pierwsze dwa tygodnie, a czasem nawet trzy mogą wydawać się bez efektów ale już po tym czasie gwarantuje Ci, że odczujesz rezultaty i dostaniesz więcej energii. Na koncentrację to takie witaminy jak B12 czy kwas foliowy. Obydwie działają na pamięć i koncentrację. W warzywach takich jak pomidor czy kalafior znajdziesz je. Poczytać możesz o tym więcej na stronie, gdzie jakie się znajdują. Jest tego dużo.

Musisz dobrać sobie odpowiednią dietę bogatą w te witaminy. Pewnie masz jeszcze braki witaminy D czy C, ale to tez nadrobisz. Słońca więcej to i witaminki D więcej. Też znacznie poprawia samopoczucie.

Także odpowiednia dieta + aktywność fizyczna, bez tego nie będzie nic. Nikt tu nie mówi o bieganiu 16km dziennie a raczej o ćwiczeniach lub nawet bieganiu ale co 2-3 dni. Regularnie i w miarę intensywnie. Jak do tego dorzucisz przygotowaną pod siebie dietę bogatą w takiego typu składniki czyli dieta w której znajdują się ryby i warzywa. Unikaj smażenia, staraj się piec albo gotować. Może na parze masz możliwość przyrządzać? Do tego owoce! Jabłko jedno dziennie to tzw. źródło młodości, ale ja oprócz tego zajadam się jeszcze pomarańczami. W lecie objadaj się malinkami też, idealne źródło zdrowia.

Wszystko to może wygląda obszernie ale nie jest takie straszne Wink Taka dieta to żadne wyrzeczenie a sport to podstawa!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group