Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

cień na płucu.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mussli



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 11:51 am    Temat postu: cień na płucu. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj odbieraliśmy wyniki mojej mamy.
Miała robione RTG klatki piersiowej oraz lewego boku.
Na zdjęciu klatki piersiowej wyszło, że w dolnej, prawej części jednego płuca ma "miękko wysycony cień, o śr. ok. 2 cm. możliwość osadzenia na miąższu - wymaga dalszej diagnostyki".
Bardzo się martwię!
Nie spałam do 1 w nocy, dużo płakałam.





PS moja mama pali papierosy. Nie ma natomiast duszności, problemów z oddychaniem, krwioplucia, nie traci na wadze, nie miewa gorączki.
Kilka lat temu wykryto u niej zapalenie opłucnej. Nie wiem co to jest, i czy może to mieć jakiś związek.
Bardzo proszę o odpowiedzi, liczę na masę pozytywnych wypowiedzi!
Czy lekarz rodzinny może stwierdzić po opisie oraz po zdjęciach, cóż to jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mussli
lekarz rodzinny będzie mógł jedynie skierować mamę na dalsze, dokładniejsze badania i do odpowiedniego specjalisty.
ciężko powiedzieć co jest Twojej mamie. nawet radiolog który opisywał zdjęcie nie napisał jednoznacznie co to jest dlatego mama wymaga dalszych badań. RTG pokazało że coś jest nie tak ale nie powiedziało co .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group