Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciemna skóra okolic bikini

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamila111



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 10:13 am    Temat postu: Ciemna skóra okolic bikini Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Dawno mnie tu nie było, zakładam temat, chociaz nie wiem czy w dobrym miejscu, z góry przepraszam.

Od pewnego czasu zaczęłam zauwazac ze skora miedzy nogami staje mi się coraz bardziej ciemna.. miedzy posladkami, po wewnetrznej stronie ud, na sromie, ogolnie caly ten obszar jest wyraznie ciemniejszy od reszty ciala, Gdy rozłoze nogi widoczna jest wyrazna granica odcieni skory, jakby mnie ktos 'tam' pomalowal na inny kolor;p Jest to nie estetyczne, nie boli, nie swędzi, nie piecze, nie jest suche, zero jakis bolesnych dolegliwosci, po prostu jest taka ciemna, ale wyglada to okropnie. Kiedys nie wiedzialam nawet ze tam tak wygladam dopóki nie powiedzial mi o tym chlopak, pozniej obejrzalam to w lusterku i sie przerazilam. Dodam ze mam lekka nadwage, uda ocieraja sie o siebie, lecz dbam o higiene, na pewno to nie bród;p. Co o tym myslicie?? Co to jest? Czy sa jakies kremy wybielające, rozjasniajace??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2014 1:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Problem dość nietypowy przyznam. Z tego co się orientuje to przyczyny mogą być różne. Czasem zdarza się tak u osób z ciemniejszą karnacją, masz jasną czy ciemną? Wtedy pigmentacja skóry pod pachami i w okolicach bikini jest nieco ciemniejsza. Innym zaś problemem może być owłosienie typu męskiego, co sugeruje, że włoski prześwitują przez skórę nawet po goleniu, a samo golenie to kolejna kolejny możliwy powód. Depilujesz się czy golisz? To podobno w tym problemie ma spore znaczenie. Trudno to jednak tutaj powiedzieć 100%, ale o problemie w sumie słyszałam.

Najlepiej będzie jak przejdziesz się do dermatologa, specjalista sobie to obejrzy i może Ci coś przypisze. Ewentualnie zaleci byś np: się depilowała,gdy to będą włoski. No trudno tutaj powiedzieć Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamila111



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 12, 2014 1:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Karnacje mam jasną, jestem blondynką, owłosienie mam słabe i jasne, na nogach nawet go nie widac..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agata1966



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: miasta
PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 11:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A urodziłąś dzieciaka? Podobno po porodzie okolice bikini ciemnieją właśnie u większości kobiet.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Olgaaa



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 4:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dobrze, że mnie to jeszcze nie dotyczy, ale chętnie poznam przyczyny takiej skóry w tej okolicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mamamania



Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 4:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ciekawe jaka jest tego przyczyna. Skóre pod pachami też mam lekko ciemniejszą ale to przez włoski, które są pod skórą i sprawiają takie wrażenie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AniaW.



Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 2:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój chłopak ma podobny problem - ale z pachami. Są ciemniejsze, bardziej oliwkowe. A skórę ma ani specjalnie ciemną, ani specjalnie jasną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group