Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża bliźniacza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goniafi



Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:44 am    Temat postu: Ciąża bliźniacza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie! Tym razem mam dobre, a nawet bardzo dobre wiadomości. Po dwóch niepowodzeniach udało się, jestem w ciąży i do tego bliźniaczej Very Happy . Jestesmy z mężem baaaaardzo szczęśliwi, jednak jedna rzecz spędz mi sen z powiek. Teraz jestem w 8 tyg. następne badanie mam za 4 tyg. gin. powiedział, że zdarza się, że na pierwszym usg widać bliźniaki, a na drugim juz okazuje sie , że to ciąża pojedyncza, bo jeden z płodów obumiera i ulega resorpcji. Czy ktos może mi powiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo, że tak sie stanie? Bardzo się martwię.

---Post przeniosłam do nowo utworzonego tematu w odpowiednim dziale---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 10:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gonia gratulacje!!!! Smile ale Ci sie udało. tzn Wam Smile.
nie bierz tego do siebie... wcale nie znaczy ze Twoje jedno z blizniat moze umrzec.
ciesz sie i uwazaj na siebie. wszystko bedzie dobrze Smile Exclamation
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak się może zdarzyć,że jeden z dwóch płodów nie jest na tyle silny by przetrwać. Ale dlaczego odrazu myśleć w ten sposób. Kochana ciesz się bliźniakami i nie myśl o niczym złym. Na to i tak nie masz wpływu.
Możesz iść wcześniej na usg aby zobaczyć co się dzieję ale myślę,że nie ma sensu . Trzymam kciuki MAMUSIU BLIŹNIAKÓW Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goniafi



Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 5:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za gratulacje!
Mam pytanie czy będąc w ciąży bliźniaczej powinnam łykać podwójne dawki kwasu foliowego? Teraz łykam Feminatal tam jest 800mcg kw. foliowego, to dwa razy więcej niz przeważnie polecany Folic. Czy to wystarczy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 11:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lekarz powinien wiedziec ile Ci przepisac kwasu. sama na własna reke nic nie bierz.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciąza blizniacza wymaga konkretnej diagnostyki i odpowiedniego prowadzenia. Niczego nie wrowadzaj na wlasną reke.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group