Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ciąża a ukąszenia przez owady

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszczelarka



Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 10:29 am    Temat postu: ciąża a ukąszenia przez owady Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem młodą pszczelarką i chciałabym wiedzieć jaki wpływ może mieć na ciąże kontakt z jadem pszczelim. W moim zawodzie użądlenia są nieuniknione, można je zminimalizować, ale niestety nie wyeliminować. Czy stan błogosławiony jest przeciwwskazaniem do pracy w pasiece? Planując ciąże chciałabym znać odpowiedź na to pytanie.
Pozdrawiam
pszczelarka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 1:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pszczelarka
Jak sądzę nie Jesteś uczulona na jad więc ugryzienie ciężarnej nie powoduje skutków u dziecka co nie znaczy że należy się niepotrzebnie się narażać.Wielokrotne użądlenia mogą(w jednym czasie) niestety zaowocować różnymi skutkami a te już mogą wpłynąć na ciążę.Jednym słowem zdrowy rozsądek.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Martiinka



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 2:39 pm    Temat postu: Gryzący problem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie wczoraj byłam na działce u siostry i ugryzł mnie komar w brzuszek. Crying or Very sad .
Czy to zagraża mi i maluszkowi ??
W poniedziałek mam do lekarza ale nie mam pewności do tego czasu i będe się martwić.

---przeniosłam do odpowiedniego tematu---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 2:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie masz się czego bać, nie ma takiej możliwości aby komar "przegryzł się" przez tak grubą warstwę skóry i "coś zrobił" dzidziusiowi, nie ma szans... więc spokojnie nic nie będzie, skóra na brzuszku jest o wiele grubsza niż ta na ramieniu czy nodze... no i trzeba jeszcze dodać wody płodowe.
Trzymaj się ciepło Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 4:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj troszkę mnie rozbawiło to pytanie...przepraszam. Ugryzienie przez komara w brzuszek nie niesie za sobą żadnego ryzyka. Nie przejmuj się i nie zamartwiaj bo maleństwu nic nie grozi. Pomyśl tylko co by było gdyby byle maleńki komar mógł spowodować jakieś problemy...
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 9:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

juz bez przesady...komar i od razu panika..
a jak mrowka nasika to tez bedziesz panikowała?
komar to nie mucha tse tse czy jadowity pajak Razz
spokojnie.to tylko ciaza.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group