Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciągły ból brzucha

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ktos1989



Dołączył: 13 Maj 2019
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 13, 2019 8:34 pm    Temat postu: Ciągły ból brzucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam . Od ponad roku borykam się każdego dnia z mniejszymi lub większymi (częściej) bólami brzucha . Bóle pojawiają się w górnej części brzucha - raz z lewej , z prawej , środkowej części brzucha , bóle mostka , bóle gardła, chrypka ( bólom brzucha towarzyszy ból pleców ). Bòl pojawił się nagle po kilkumiesieczny przyjmowaniu leku przeciwbólowego (dihydrokodeina) oraz leku antydepresyjnego (amitryptylina). Leki przepisano mi w Wielkiej Brytanii na fibriomialgie . Brzuch boli bez względu czy coś zjem czy jestem na czczo , dieta lekkostrawna nie przynosi ulgi , leki na zmniejszenie kwasu żołądkowego również nie przynoszą poprawy . Musiałem zrezygnować z większości produktów które wczesniej moglem jeść lub pić zwłaszcza produktów mlecznych , z kofeiną , herbaty i ziół, pikantnych , słonych, słodyczy ( zwłaszcza czekolady) , chipsów, napojów gazowanych, soków, alkoholu, smażonych . Nie mogę brać również większości leków oprócz paracetamolu , a jedyny lek który przynosi mi lekką ulgę to Zirid- lek prokinetyczny . Także musiałem rzucić palenie papierosów. Badania jakie wykonałem to USG jamy brzusznej które nic nie wykazało , gastroskopia która wykazała tylko niewielka przepukline przełykową, badania krwi w normie ( również w kierunku wątroby oraz trzustki ) . W 2016 roku miałem przeprowadzoną operacje antyrefluksową po której wszystkie objawy związane z refluksem minęły - chce zaznaczyć że obecne bóle są nieporównywalnie większe niż te z przed operacji. Obecnie biorę lek antydepresyjny Prozak ( 4 miesiące ) ponieważ z powodu bólu moje prywatne życie uległo znacznemu pogorszeniu . Jeżeli chodzi o wypróżnienia to są w normie bez uczucia bólu, biegunek czy zaparć .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
leokadiaa



Dołączył: 10 Cze 2019
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 28, 2019 8:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mogę się wypowiedzieć że bywały momenty kiedy przez bolący brzuch nie mogłam normalnie funkcjonować, siedzenie w pracy czy jakieś wyjścia ze znajomymi to był prawdziwy dramat. Dość długo jakoś sama próbowałam się męczyć, ale w końcu stwierdziłam że czas udać się do specjalisty. No i miałam moje jelita i cały układ trawienny w opłakanym stanie, jadłam nie to co powinnam, moja dieta nie należała do najodpowiedniejszych i najzdrowszych. Całe szczęście wszystko udało mi się naprawić i dużo też zawdzięczam wyrobowi Intesta którym przeszłam kurację
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group