Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Chwiejący się ząb

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misseri



Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 12:33 am    Temat postu: Chwiejący się ząb Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, od wczoraj borykam się z uczuciem że rusza mi się prawa jedynka.
Przez ok 3 lata nosiłam aparat stały,aktualnie noszę ruchomy.Przez pewien czas zaniedbywałam noszenie ruchomego przez co prawa jedynka się troche przesunęła i lekko odstaje. Ortodontka chcąc żeby ząb wrocil na swoje miejsce,regulowala aparat w taki sposob, aby mocniej uciskal mi jedynkę i doradzila, że gdy czuję ze aparat jest za mocno lub za slabo dociśnięty mogę go lekko sama regulować poprzez dociskanie drutu palcem. Tak też robilam i zazwyczaj regulowalam go dosc delikatnie zeby zęby mnie za bardzo nie bolaly (w przeciwnienstwie do ortodontki). Wczoraj obudzilam się z bolem(choc nie wiekszym niz zwykle) i gdy udalam się do lazienki zauwazylam że odstająca jedynka przy nacisku palcem,delikatnie się chwieje. Czytalam na forum ze taka reakcja jest normalna choc nie ukrywam że bardzo się boję. Ortodontka jest aktualnie na urlopie i ma wrocic we wrzesniu,asystenka poradzila ze mam narazie nie panikowac tylko odstawic aparat i udac się na wizyte. Czy ktos mial moze podobne doswiadczenia? : (
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 11:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj, akurat w tym temacie specjalistą to nie jestem ale skoro tak piszą na innych forach, że takie przpyadki się zdarzają to pewnie tak jest, miałem też problem z dziąsłem, ząb mi się chwiał ale potem wszystko wróciło na swoje miejsce, im młodszy organizm tym lepiej bo szybko może sobie z tym problemem poradzić, póki co, stosuj się do zaleceń asystentki i uważaj na to co jesz, nie drażnij dziąsła, nie jedz twardego mięsa, którego trudno rzuć, orzeszków i ogólnie tego typu produktów, dwa tygodnie przetrwasz Smile Ortodontka wróci to pewnie zaradzi tej sytuacji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jarecki99



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 30, 2015 10:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja miałem podobny przypadek i nic nie pomogło, chyba zależy od stanu dziąsła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KapitanAlfa



Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 11, 2015 12:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie osuwają ci się dziąsła. raz tak miałem, kiepska sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
modliszka
Spamer


Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 5:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

różne rzeczy się zdarzają. Ja moge polecić ci moją ortodontkę, ale ona jest z Łodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama_alicja



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 13, 2016 12:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem lekko chwiejący się ząb podczas noszenia aparatu ortodontycznego nie jest niczym dziwnym. Jeśli oczywiście nie jest to wynik mechanicznego uszkadzania i chwiejący się ząb nie będzie się ruszał bardziej intensywne to raczej nie masz się czym martwić. Obserwuj go oczywiście, czy nie jest gorzej, ale pamiętaj tez, że podczas noszenia aparatu zęby się przesuwają, co powoduje ich rozluźnienie z zębodołem i umiejscowieniem go w pożądanym miejscu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group