Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Chrzan w ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katerina90



Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 12:28 pm    Temat postu: Chrzan w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam problem i liczę na pomoc. Jestem w ciąży, w pierwszym trymestrze i mam ogromną ochotę na chrzan. Spodziewałam się, że w ciąży ma się różne zachcianki, ale ja nigdy nie lubiłam chrzanu! A co najgorsze słyszałam, że chrzanu w ciąży nie można jeść. Czy to prawda? Nie wiem czy dam się oprzeć pokusie Razz Czy, któraś z was też miała w ciąży ochotę na chrzan?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ribbi



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 16, 2016 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm chrzan w ciąży Smile przyznam, że dziwna zachcianka jak na ciążę Razz
chrzan podobno ma zbyt mocne działanie jako przyprawa i powinno się go unikać w pierwszym trymestrze ciąży, bo wtedy ciężarne kobiety są wyczulone bardziej na mocne zapachy i smaki, ale jeżeli chodzi o kwestie zdrowotne i wpływ na dziecko, to chyba można wcinać chrzan, bo nie szkodzi on ciąży,
ale z kolei przeczytałam, że chrzan raczej trzeba wykluczyć ze swojej diety jak się po ciąży karmi piersią - wtedy zwłaszcza przez trzy pierwsze miesiące karmienia chrzan jest niewskazany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tom1



Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 2:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałem, że powinno się unikać chrzanu w ciąży ale lekarzem nie jestem. Najlepiej zapytaj o to swojego ginekologa, albo idź do biblioteki i poszukaj jakiejś książki na temat odżywiania w ciąży. Pamiętaj też, że nie należy popadać w paranoję!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
janerk



Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja wiem, że kobiety w ciąży potrzebują witaminy C, a duże jej ilości występują w chrzanie. Witamina C ułatwia wchłanianie żelaza, więc ważne jest, aby spożywać składniki w nią bogate. Myślę, że chrzan spożywany w ciąży nie wpływa negatywnie na dziecko, a może jedynie nasilać nudności czy wymioty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
runner95



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Janerk równie dobrze kobiety w ciąży mogą spożywać duże ilości pietruszki, pomarańczy czy porzeczek bo są bogate w witaminę C. Chrzan w ciąży chyba nie szkodzi bezpośrednio naszemu zdrowiu, ale może wywoływać pewne nieprzyjemne dolegliwości. Usłyszałem kiedyś, że w ciąży można jeść to co wcześniej, tylko z głową. Nie można popadać w paranoję bo wtedy te 9 miesięcy, które powinny być pięknym okresem, zamienią się w prawdziwą katorgę. O chrzan w ciąży zapytaj lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group