Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

chrypka gardla

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lusk



Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 29, 2018 5:56 pm    Temat postu: chrypka gardla Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem z chrypka probowalam roznych sposobow ale ciagle sie nawraca a pracuje jako wykladowca
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
GelovoxEkspert



Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 02, 2018 11:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,
Głos jest najważniejszym narzędziem pracy wykładowcy. Specyfika pracy osób posługujących się głosem zawodowo sprawia, że problemy związane z jakością głosu są szczególnie nasilone i nierzadko utrudniają codzienne funkcjonowanie. Konsekwencją długotrwałego mówienia i nadwyrężenia głosu może być chrypka, suchość w gardle, a także suchy kaszel. Przede wszystkim należy unikać czynników, które spowodowały chrypkę. Dopóki objawy nie miną, proszę postarać się jak najmniej nadwyrężać głos. Gdy chrypka utrzymuje się dłuższy czas, zalecam wizytę u lekarza. Dodatkowo warto nawilżyć błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Ze swojej strony polecam wyrób medyczny GeloVox. W połączeniu ze śliną tabletki GeloVoxu tworzą specjalny kompleks hydrożelowy zawierający kwas hialuronowy o właściwościach nawilżających. GeloVox dostępny jest wyłącznie w aptekach. Konkretne punkty dystrybucji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce 'Gdzie kupić': http://gelovox.pl/gdzie-kupic/.
W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji,
Ekspert marki GeloVox
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emka2



Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 21, 2018 10:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podstawą leczenia chrypki jest zdiagnozowanie jej przyczyny, a może ich być kilka np. zmęczenie strun głosowych, stres, zapalenie krtani, nowotwór i inne. Przeczytaj sobie https://medsen.pl/laryngologia/choroby-gardla/chrypka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maniek22



Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 29, 2018 8:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli non stop będzie pan miał chrypkę to niech pan idzie do lekarza. Tutaj na forum na pewno nikt panu nie pomoże bo nie ma tu lekarzy.

__________________________________________
Nawadnianie ogrodów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Glos-i-Mowa



Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 18, 2018 11:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze, gdy pojawia się chrypka jest to oznaka, że coś niepokojącego dzieje się z naszym narządem głosu. Jako terapeuta głosu i mowy wiem, że podstawą jest prawidłowa emisja głosu i ewentualna rehabilitacja głosu (jeżeli jest taka podstawa). Najlepiej jednak wcześniej udać się do foniatry, by zrobił badania diagnostyczne. Następnie udać się do logopedy, zajmującego się specjalizacją rehabilitacji/terapii głosu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rezolutna_dziewczynka



Dołączył: 24 Sty 2019
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 24, 2019 11:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi na problemy z gardłem bardzo pomógł apicold spray, psikam 2-3 razy na dzień a przez cały dzień mam spokój, gardło tak nie boli, to jest preparat z propoisem, który ma właściwości bakteriobójcze http://apicold.pl/apicold-spray-do-jamy-ustnej/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 04, 2019 8:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie widziałam w aptece. Gdzie można kupić? Można stosować u dzieci?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zielona90



Dołączył: 13 Mar 2019
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 25, 2019 1:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie zawsze na chrypkę i ból gardła sprawdzają się tabletki do ssania Cevitt Gardło. Skutecznie uśmierzają ból gardła, ułatwiają przełykanie. Zawsze mam je w domowej apteczce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcin p



Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 28, 2019 2:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja płukankę taką sobie robię łyżeczka sody na pół szklanki ciepłej wody i płukać 3-4 razy. I ziółka tymianek, rumianek, szałwia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group