Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Choroba Skóry Dłoni .!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vaanek



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 11:02 pm    Temat postu: Choroba Skóry Dłoni .! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry.
Nazywam sie Pawel. Chcialbym przedstawic , moja chorobe dłoni. : Moje dłonie są bardzo suche, smaruję je kremami , nawilzam, jednak nic nie pomaga, wyglądają bardzo dziwnie, i są szosstkie, na kciukach widać takie szparki lekkie w skórze, i nie tylko na kciukach. Moja skórka u rąk wygląda strasznie dziwnie, inaczej niz normalna, bylem z tym u lekarza, kazali mi smarowac, nie wykluczyli ze jest to na co uczulenie. Jednak gdyby tak bylo, chyba byloby to uczulenie na powietrze, ponieważ nigdy mi to nie schodzi, jest to bardzo irytujące i denerwujące, przez to często swoje palce wyginam do tylu , nie wiem dlaaczego, lub niestety poprzez tą suchość nawilżam "śliną" . PO umyciu dłoni są one bardzo suche, i zaden preparat nie skutkuje gdy je nawilzam. Wciąż są suche. Nie wiem jak to leczyc, by wyzdrowiec z tego, wiele ludzi to odraza. Nizej zamieszczam tego zdjęcie jak to wygląda.





A tak wygląda kciuk gdy zginam ..






Jeśli potrzeba więcej zdjęć, pokaze.
Pozdrawiam..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 8:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

vaanek
1.higiena rąk.Do mycia stosuj mydła w płynie.Starannie opłucz ręce i delikatnie wytrzyj.Myj ręce tylko w wodzie letniej.
2.Stosuj kremy tylko o naturalnym pH 5,5
3. przy pracach domowych stosuj rękawiczki.
4. Z kremów(tylko w aptece) stosuj,podaje kilka do wyboru
Oilatum,najlepszy efekt stosując po myciu(4 x dn)
5.Masuj skórę płynną vit.A i E, lub oliwą z oliwek wymieszaną z sokiem z cytryny a następnie na to krem i na noc załóż bawełniane rękawiczki.
6.Nałóż krem nawilżający i załóż rękawiczki foliowe na 15 minut i ogrzewaj to poduszką elektryczną
7.Można też zastosować kąpiele parafinowe( kosmetyczka)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vaanek



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 1:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I to pomoże.?
Na co szczególnie z wymienionych rzeczy mam zwrócić szczególną uwagę.?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 3:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

vaanek
w pkt.4 zapomniałem dopisać jeszcze :Acerin,Ambilan
Należy dobrać ,zmieniając leki.Na pewno przestrzegać i stosować za każdym razem pkt.1 do 6(można mieszać preparaty)
np:Oilatum 3 x dn. a na noc pkt.5

Odpoczywając np przed TV pkt.6
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vaanek



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 11:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i to wszystko można kupić w aptece bez recepty?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group