Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

choroba psychiczna?

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafa



Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 3:38 pm    Temat postu: choroba psychiczna? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam


Ostatnimi czasy dzieje się ze mną coś dziwnego. Mam 17 lat. Kilka tygodni temu zacząłem wagarować. Zupełnie nie wiem co się stało. Przez cały dzień wmawiam sobie, że jutro na pewno pójdę do szkoły, ale wieczorem znowu to samo. Zauważyłem też, że mam dziwne stany lękowe. Mam problem jeśli np. dzwoni telefon(boję się odebrać), mam wyjść gdzieś do sklepu, na ulice itd. Czasami dostaję ataku śmiechu w najmniej oczekiwanym momencie... Co raz częściej myślę o samobójstwie. Jakby to było gdybym odszedł z tego świata, jednak boje się bólu związanego ze śmiercią. Mam wszystko potrzebne do życia, dom, rodzinę, jednak i tak nie daje sobie rady. Zacząłem także często rozmawiać sam ze sobą. Nie wiem co powinienem dalej zrobić. Proszę o jakieś porady... Z góry dzięki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kininia



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 11:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja radzę iść do specjalisty, choć wiem że decyzja pójścia do kogoś obcego i rozmowa twarzą w twarz właśnie w sytuacji pojawiających się lęków, może być trudna. Najważniejsze żebyś nie został z tym wszystkim sam, żebyś pogadał z kimś kto postara się Ciebie zrozumieć. Wiek, w którym jesteś łączy się z dziwnymi stanami, ale nie koniecznie oznacza to początek choroby psychicznej. Rozmawiałeś z kimś na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika26.81



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też sądze ze powinieneś pujść do specjalisty nie ma sie czego wstydzić a na moje oko to może być początek nerwicy lękowej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group