Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Choroba lokomocyjna - co podać dziecku?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ryczki



Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 9:06 pm    Temat postu: Choroba lokomocyjna - co podać dziecku? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, moja cała rodzina cierpi na chorobę lokomocyjną. Niedługo wyjazdy na święta, ja się wspomagam imbifemem, ale nie wiem, czy mogę te krople podać dziecku. Pomocy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 11:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ile dziecko ma lat?
nie lepszy bedzie aviomarin w syropie?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ryczki



Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 1:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ma 4 lata. Nie wiem, czy aviomarin będzie lepszy, jakoś się przyzwyczaiłam do imbirowego smaku imbifemu i jest on w mojej apteczce. Zastanawiam się, czy mogę go dziecku podać.
wind_of_hope napisał:
ile dziecko ma lat?
nie lepszy bedzie aviomarin w syropie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 12:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aviomarin troszke za mocny dla takiego malucha. My stosowaliśmy locomotiv + imbirowe lizaki. Pomagało. Oczywiście jak najmniej jedzenia przed drogą. I co najważniejsze i u nas sie sprawdziło to klima...ma być chłodno/zimno w aucie. Jak tylko tempka była wyższa to u nas zaczynała się jazda;). Na szczęście moja juz z tego wyrosła...no prawie ale w porównaniu z rokiem poprzednim jest zdecydowanie lepiej
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karola325



Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 9:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawdz czy dziecko czasem glisty nie ma bo ona czasem powoduje chorobę lokomocyjną. Poczytaj w necie o tym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
GreenWind



Dołączył: 03 Paź 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 03, 2015 7:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

warto też pomyśleć o innych rzeczach, które mogą wzmagać chorobę lokomocyjną u dziecka i starać się je wyeliminować http://www.biomedical.pl/dziecko/choroba-lokomocyjna-u-dziecka-5926.html, bo może się okazać, że leki wcale nie będą potrzebne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
EmiliaM



Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bydgoszcz
PostWysłany: Wto Paź 13, 2015 8:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, że na szkolnych wycieczkach, panie zbierały wszystkie dzieci z chorobą lokomocyjną i zaklejały im pępki plastrem. Byłam wśród tych dzieci ale jakoś nie zauważyłam różnicy i i tak kiepsko się czułam Wink Z własnego doświadczenia wiem, że dobry jest aviomarin (przy okazji dziecko prześpi drogę i nie będzie marudne) albo lokomotiv (są takie tabletki do ssania, smaczne i przynoszą ulgę, jednak lekkie kręcenie w głowie albo nudności nadal zostają i trzeba spożywać je kilka razy w ciągu drogi).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Carletka



Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 13, 2016 6:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy takim maluchu to trzeba by podpytac magister w aptece albo lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group