Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Cała rodzina z katarem :(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaśka_2053



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 10, 2006 4:46 pm    Temat postu: Cała rodzina z katarem :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może są jakieś sposoby na katar o których nie wiem a które byłyby skuteczne? Wszyscy jesteśmy w domu zakatarzeni nieprawdopodobnie - ja, mąż, starszy syn (4 lata) młodszy (rok i 3 miesiące) - mamy olejek olbasa, krople do nosa, witaminę C i rutinoscorbin, ja biorę jeszcze Sudafed - pomaga mi Otrivin , ale dzieciom przeceiż go podać nie mogę - co można im dać , żeby szybciej przeszło, albo żeby chociaż objawy złagodzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Paź 10, 2006 5:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proponuje ptrzeczyszczac nos solą fizjologiczną albo wodą morska - dostepne w aptece. Do tego wieczorem po kąpieli wypijać ciepłe mleko z miodem i masłem - rozgrzewając zacznie oczyszczać zatoki - a pewnie są zatkane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sylwia_Wawa
Gość









PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 1:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Preparaty z solą morską bardzo pomagają: są takie w dużym opakowaniu po 25 zł Sterimar się nazywa, jest też Otrivin dla małych dzieci, w dwóch wersjach - jeden to ten co jest od dawna z 0,5% roztworem ksylometazoliny a drugi jest bez tego leku, nazywa się Otrivin Extra-Care i podobnie jak Sterimar ma sól morską ale oprócz tego ma taż witaminę B łagodzącą podrażnienia śluzówki. Więc radziłabym dla malucha jednak ten delikatnijszy bez ksylometazoliny.
A starszego możesz też natrzeć wikiem, natomiast maluchowi Olbas Oil można na poduszkę pokropić, będzie się mu łatwij oddychać. Pod nosek można maść majerankową łagodzącą i pomagającą w oddychaniu, albo zwykłą wazelinkę, małą warstwę, jeśli ma już tam starty nosek.
Małego dużo noś, oklepuj mu plecki żeby mu się łatwij odksztuszało i z noska żeby szybciej katar wypływał.
Powrót do góry
wiola113



Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznan
PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 3:18 pm    Temat postu: Choroby i urazy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na katar bardzodobre sa opary z Amolu... do miski z goraca woda wlej kilka kropel nachyl twarz i najlepiej okryj sie recznikiem i powdychaj te opary... jest to skuteczne... zycze szybkiego powrotu do zdrowia ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
enerka



Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Opary z amolu to dla małych dzieci mogą się chyba nie nadawać, wolę raczej nie. CO do soli morskiej to ta jest ok, możesz używać otrivinu, ale dla dzieci mozesz dodatkowo kupić otrivin extra care dla dzieci z solą morską i vitaminąB. Witaminka pomaga w regeneracji śluzówki, a u maluchó to ważne jest bardzo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mitra



Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja podaję moim dwóm zakatarzonym urwisom (3 lata i 9m-cy) otrivin extracare od kilku dni i bardzo im to pomaga. Dobrze się go aplikuje, co jest ważne zwłaszcza w przypadku mojego młodszego bączka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lamia_k



Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 1:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie ten otrivin też się bardzo sprawdził. Nie tylko u synka, ale później mąż go stosował i mówił, że bardzo mu pomagał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mitra tak poza tematem - widze ze mamy szkraba w identycznym wieku Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 4:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o otrivinie własnie dla dzieci słyszałam dużo dobrego, mi z kolei na katar bardzo pomagają tabletki sudafed, ale to dla dorosłych juz bardziej
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group