Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bulgotanie/przelewanie w brzuchu podczas ćwiczeń na brzuch

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adnage



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 1:55 pm    Temat postu: Bulgotanie/przelewanie w brzuchu podczas ćwiczeń na brzuch Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Od jakiegoś czasu mam taki problem, że podczas wykonywania ćwiczeń na brzuch bardzo bulgocze czy może bardziej przelewa mi się w brzuchu. Szczególnie przy robieniu brzuszków. Dzieje się to mniej więcej na środku brzucha. Poza tym podobne objawy mam czasami, kiedy leżę. Oprócz tych dwóch czynności bulgotanie/przelewanie mnie nie męczy, jednak zwróciłem na to uwagę, gdyż wcześniej podczas wykonywania ćwiczeń i leżenia takich problemów nie miałem.
Wypróżniam się codziennie rano, biegunki nie mam, brzuch mnie nie boli... Byłbym wdzięczny za jakieś rady i wskazówki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Sro Lip 09, 2014 10:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć, Twoje dolegliwości są nieco nietypowe, przyznam. Jednak często się pojawiają, sama czasem odczuwałam podobne bulgotanie przy robieniu brzuszków, ale było to sporadycznie, zwłaszcza w dniach gdy pozwalałam sobie zjeść coś bardziej tłustego.
Przyczyn tego może być sporo, na pierwszy ogień idzie dieta. Kapucha, groch, fasola, cebula i niektóre napoje gazowane, mogą powodować zwiększenie produkcji gazów w jelitach, to z kolei powoduje ich nadmierną ilość i takie efekty. Szybkie jedzenie, przeżuwanie pokarmów, fast foody i ogólnie nerwowe jedzenie też do tego prowadzi.
Może na początek postaraj się zmienić na kilka dni dietę, jedz lekkie jedzneie, warzywa, owoce i pij wodę mineralną. Kilka dni organizm będzie potrzebować na zmiany ale po tym czasie powinno być lepiej, jeżeli nie to hmm... wydaje mi się, że kluczem do odpowiedzi powinny być wtedy badania. Nie mniej jednak, to na razie zbędne, gdyż wydaje mi się, że mogą być to nie prawidłowości związane z dietą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Lip 09, 2014 11:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

\Może to faktycznie dieta... wydaje mi się, że możesz właśnie spróbować tak jak macalsca pisze o zmianie na kilka dni swojego menu na lekko strawne, być może tutaj jest pies pogrzebany...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulka29



Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 07, 2014 9:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja źle znosiłam ćwiczenia na brzuch gdy wcześniej wypiłam za dużo wody lub wody gazowanej, staram sie nie ćwiczyć po jedzeniu, podczas ćwiczeń piję wodę niegazowaną, a po nich rozpuszczam saszetkę orsalitu w wodzie, żeby uzupełnić elektrolity, bulgotanie ma związek z jelitami, mam nadzieje, ze nie jest wynikiem złej diety lub początkiem czegoś poważniejszego, może masz problemy z jelitami czy żołądkiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka77



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 09, 2014 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zmień dietę Smile fast foody, gazowane napoje tak właśnie działają. Wzbogać swoją dietę w błonnik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marekwisniewski0



Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 1:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Idź do specjalisty gastrologa, leki w twoim przypadku mogą pomóc. A do tego czasu najlepiej jak najbardziej unikaj wysiłku fizycznego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pani_preclowa



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 2:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej.
też mi się wydaje, że bulgotanie i przelewanie w brzuchu podczas ćwiczeń na brzuch ma związek z dietą, ale zwróć też uwagę, oprócz tego na co jesz, to jeszcze na to jak jesz. Może jesz zbyt łapczywie, albo dużo mówisz przy jedzeniu, co skutkuje połykaniem za dużej ilości powietrza.

Zastosuj się do tych wskazówek i poobserwuj swój organizm, jak objawy nie ustąpią to idź do jakiegoś gastrologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group