Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Brązowe upławy + zmiana kształtu warg sromowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
boncest



Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 07, 2013 12:19 pm    Temat postu: Brązowe upławy + zmiana kształtu warg sromowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej Smile
Ok. 2-3 miesiące temu zauważyłam zmianę kształtu warg sromowych, tj. pomiędzy wargami większymi a mniejszymi pojawiło się niewielkie wybrzuszenie. Od momentu pojawienia się, wybrzuszenie nieco zmieniło kształt i rozrosło się, ale nieznacznie. Zauważyłam, że pod jego wpływem zmienił się kształt warg (są one jakby przechylone w jedną stronę, wcześniej były proste); z drugiej strony również mam wybrzuszenie ale mniejsze i od niedawna. Byłam u ginekologa, ale pani powiedziała mi, że "taka jest specyfika tamtych miejsc, kobiety tak mają, kształt się zmienia". Dziwi mnie jednak fakt, że to co wyszło jest bardziej jędrne niż po prostu wargi sromowe, jest bardziej na zasadzie czegoś wystającego...
Pani ginekolog zapytała mnie o upławy, bo zauwazyła jakieś zaczerwienienie, odpowiedziałam, że upławów nie było - i dzień po wizycie pojawiły się brązowe upławy (krew zauważyłam tylko raz i była jej bardzo mała ilość). Nie czuję żadnego szczególnego zapachu, mam je od 3 dni, nie są bardzo obfite.
Oprócz tego, jeżeli by to miało w czymś pomóc:
- odczuwam bardzo silne osłabienie od ok. miesiąca
- zdarzył się lekki ból przy oddawaniu moczu (choć mogło to być spowodowane np. tym, że przez długi czas nie mogłam skorzystać z wc, jednak wolę nadmienić Wink )
- przedwczoraj bóle (niewielkie) podbrzusza (dlatego początkowo
myślałam, że te upławy to okres)

Poza tym jeszcze, pojawiło się inne, lekko bolesne wybrzuszenie mniej więcej w miejscu gdzie kończą się majtki w okolicach krocza, ale pani gin. stwierdziła że to podrażnienie od golenia i zapisała maść ichtiolową + jeszcze jakąś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Pon Kwi 08, 2013 9:58 am    Temat postu: Brązowe upławy + zmiana kształtu warg sromowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Jeśli chodzi o specyfikę miejsc intymnych kobiet to wszystko zależy od tego ile ma Pani obecnie lat. Jeśli jest to wiek dojrzewania to wygląd warg sromowych rzeczywiście może ulec zmianie, aczkolwiek jeśli wybrzuszenie wzbudza u Pani niepokój, odczuwa Pani pewien dyskomfort z tym związany, czy zmiana ta będzie się powiększać to wtedy radzę udać się specjalisty innego, niż Pani dotychczasowy ginekolog i zasięgnąć jego opinii. Zdarza się bowiem często, iż ilu lekarzy, tyle opinii. Lekrza podczas ginekologicznego badania określi charakter zmiany na wargach sromowych i jej ewentualny wpływ na Pani zdrowie.

Odnośnie ciemnych upławów na bieliźnie, zaczerwienienia na wargach sromowychg oraz bólu przy oddawaniu moczu to objawy te mogą mieć ścisły związek z infekcją kobiecych miejsc intymnych. Jeśli pH w Pani pochwie mogło ulec ostatnimi czasy zmianie (np. po stosunku płciowym) to może to być jedną z przyczyn pojawienia się tego typu dolegliwości. Jeśli upławy i ból nie przejdą w najbliższym czasie to radzę skorzystać z wizyty u specjalisty, tym bardziej, że tego typu objawów nie należy bagatelizować, a już na pewno nie należy zwlekać z leczeniem!
Ginekolog postawi Pani odpowiednią diagnozę i dobierze leki do istniejącego problemu, które rozwiążą problem. I proszę nie obawiać się wizyty u lekarza, ponieważ w przypadku kobiet jest to rzecz naturalna i powszechna.

Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group