Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Brak czucia w palcach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amadek



Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 13, 2006 12:07 pm    Temat postu: Brak czucia w palcach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Otoz ostatnio wykonywalem troche prac remontowo-budowlanych. Zresztą nie tylko to, bo sporo jezdze na rowerze, uprawiam wspinaczke gorska itp. Co spowodowało że dłonie były obciążone.
I od 2 dni zauważyłem że cos sie stało z dwoma palcami u lewej dłoni - konkretnie ten najmniejszy skarjny palec (po stronie prawej), i palec obok (w całości).
Czuję je jakoś tak dziwnie - tak jakbym wstrzyknął sobie do nich środek przeciwbulowy - taki jaki u dentysty sie dostaje. Mogę nimi normalnie poruszac tak jak reszta dłoni, ale nie mam w nich normalnego czucia.
Palce wyglądaja normalnie, nie ma na nich opuchlizny itp.

Zastanawiam się czym jest to spowodowane. Może jakiś nerw został uszkodzony? Czy to minie samoczynnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
amadek



Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 9:24 am    Temat postu: Jaki lekarz? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do jakiego lekarza się z tym zgłosic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
behemoth



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 6:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że może to być problem neurologiczny, ale nie jestem pewna. Jeśli mięśnie działają itd tzn ze receptory nie odbierają bodźców z zewnątrz.
Najlepiej będzie, jak pójdziesz do swojego lekarza pierwszego kontaktu, on powinien wypisać Ci skierowanie gdzie trzeba, myslę że on będzie wiedział najlepiej Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
highlander1234



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 8:33 pm    Temat postu: Brak czucia w palcach lewej dłoni Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam dokładnie taki sam problem identyczne objawy.

Czy był Pan z przypadłością u lekarza? Czy to samo mija czy jakoś się to leczy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 12:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może to być uszkodzenie nerwu łokciowego, lub jego ucis. Leczy się to rehabilitacyjnie. Należy się udac do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie na dalsze badania.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group