Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Borelioza-sudamed - czy to wystarczy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aszza



Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 12:44 pm    Temat postu: Borelioza-sudamed - czy to wystarczy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,
zwracam się o poradę. Półtora tygodnia temu 'wbił się' we mnie kleszcz (pierwszy raz w życiu), usunęłam go w całości. Miejsce po kleszczu caly czas mnie swędziało i było twardawe.Nic sobie z tego nie robiłam, aż do momentu, gdy 3 dni temu pojawił się wokół tego miejsca rumień -lekko czerwony, troszkę jakby 'chropowaty'. Rumień miał średnicę ok 5 cm. Udałam się więc do lekarza. Pani doktor bardzo miła, ale widać, że jezcze ze słabym doświadczeniem (ponieważ przy mnie wykonała tel. do kolegi o poradę, jakie leki podać) przepisała mi antybiotyk SUMAMED na 5 dni, przy czym pierwszego dnia mam wziąć podówjną dawkę. Dziś wzięłam pierwszą dawkę i czuję się słabo, boli mnie głowa, mięśnie, jest mi lekko niedobrze. Natomiast już wczoraj (jeszcze przed wzięciem antybiotyku) miałam objawy typowe dla boreliozy- było mi słabo, wszystkie stawy i mięśnie mnie bolały, na tyle, ze położyłam sie wcześnie spać, bo po prostu nie dałam rady nic robić (a jestem osobą bardzo aktywną).
Dziś wyczytałam w internecie, ze SUMAMED nie nadaje się do leczenia boreliozy i, że 5 dni to zbyt mało na antybiotyk.
Stąd moje pytanie: Czy to prawda? Czy powinnam zwrócić się do lekarza o przepisanie innego antybiotyku np:Doksycykliny i brac go kilka tygodni?
Czy powinnam zrobić badania na obecność boreliozy ( PAni doktor stwierdziła, ze nie ma takiej potrzeby). Jeśli tak to czy te badania można zrobić w każdym mieście?

Ps. Dziś rumień jest większy i bardziej czerwony.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 2:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aszza
Zastosowane leczenie mogło by być lepsze.Sumamed(też) jest stosowany w leczeniu boreliozy.Przy takich objawach i po ugryzieniu przez kleszcza należy zastosować profilaktycznie antybiotyk bez względu na wynik badania które się przeprowadza w kierunku przeciwciała przeciw Borrelia burgdorferi w klasie IgG i IgM.Opisane objawy po zastosowaniu antybiotyku mogą wystąpić jako skutek uboczny.
Lepszym lekiem były by antybiotyki z gr.cefalosporyny ,tetracykliny.(zastosował bym 2 antybiotyki)Leczenie w takich przypadka trwa kilka tygodni.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group