Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bóle pleców

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bad24



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 6:14 pm    Temat postu: bóle pleców Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chciałam zapytać jak wyleczyc się z bólu krzyża, tak powyżej pupy blisko. Boli mnie tak od 2 tygodni, szczególnie gdy się schyłam, podnosze cos albo kogos. Jak leże ból jest mniejszy, podobnie z siedzeniem, gorzej jest wstac.
NIe wiem czy to istotne ale mam stwierdzona skolioze i kifoze. Dokładniejsze dane mam w wypisie. Jeśli będą tu potrzebne to oczywiscie napiszę.
Dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 8:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bad24
Nie ma potrzeby większego opisu wszystko jest wiadome,skrzywienie boczne oraz wygięcie może powodować takie objawy.Należy wdrożyć leczenie zachowawcze, farmakologiczne oraz rehabilitacja ( b.dobre wyniki daje basen.)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bad24



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 3:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy waga ma jakieś znaczenie? Waze 85 kg i mam 164 cm wzrostu. Najblizsze otoczenie obwinia mnie, że to z powodu brzucha tzn. otyłości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 7:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bad24
Oczywiście.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bad24



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 7:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście tzn. oczywiście tak z powodu otyłości mam bóle kręgosłupa?Bo w koncu nie wiem co zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 8:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bad24
Otyłość może być jedną z przyczyn skrzywienia kręgosłupa.Jednak aby ocenić Twoje przyczyny musiał bym Cię widzieć,zobaczyć wyniki rtg,wówczas można powiedzieć coś więcej dlaczego jest taki stan.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bad24



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 12:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skrzywienie kręgosłupa miałam stwierdzone 8 lat temu. Miałam wtedy 16 lat. Wazyłam wtedy znacznie mniej bo ok.50 kg, wczesniej nawet 45 kg.Od tamtego czasu sporo przytyłam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group