Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bóle nóg

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal1993



Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 9:29 pm    Temat postu: Bóle nóg Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam 15 lat i od maja b.r. mam problem z nogami. Czuję duży ból od kolan w dół, który powoduje że cały czas muszę ruszać nogami. Bóle występuje głównie wieczorem i w nocy, przez to nie mogę spać, budzę się kilka razy w nocy a od około 5-6 rano nie mogę już zasnąć. Wtedy pomaga mi chodzenie po domu, rozciąganie nóg lub ich masaż jednak to pomaga tylko na chwile. Byłem już u 5 lekarzy – ortopedy, chirurga naczyniowego, neurologa, pediatry i reumatologa. Pediatra uznał że mogą to być bóle wzrostowe, przepisał mi tabletki która brałem około miesiąca ale to nie pomogło. Pozostali lekarze nie mieli pojęcia skąd mogą być te bóle. Każdy zaleca mi dużo ruchu, ale po około 5-10 minut biegania nogi zaczynają bolec. Przez ból nie mogę ustać spokojnie w miejscu, musze ruszać nogami lub usiąść . Ciekawe jest to ze kiedy się czymś zajmę -np. czytaniem lub graniem na komputerze, ból nie jest już tak mocny a z biegiem czasu zapominam o nim. Czy ktoś wie jaka może być przyczyna występowania tych bólów?
Edit: Niewiem czy to istotne ale bóle rozpoczeły sie podczas mojego 2 tygodniowego pobytu w Egipcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 10:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no nie czuję się super pewnie w tematach ortopedycznych itp, ale wydaje mi się, że:

jeżeli jest to ból mięśni, to spróbuj łykać magnez i potas i np. wieczorami spryskać ultrafastinem sport (poprawia ukrwienie) i zrobić lekki masaż.

jednak wydaje mi się, że to może być ból spowodowany tym, że rośniesz i chrząstki stawowe dopiero się zrastają. jeżeli bardziej to, to spróbuj brać pół tabletki polopiryny jak Cię zaczyna boleć.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cash



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Nowy Sącz
PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 12:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wez polopiryne, rozpuść pół tabletki na łyżeczce z wodą na wieczór przez 3 dni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beti8110



Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 06, 2009 3:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Weź magnez. Pół tabletki rozpuść na łyżeczce z wodą na wieczór.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Paź 06, 2009 7:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

beti8110
po co odgrzewasz temat,nie wnosząc nic nowego, jest już przez emilke podana parad.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group