Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bóle mięśni czworogłowych ud, a niedobory magnezu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
empirion



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 1:13 pm    Temat postu: Bóle mięśni czworogłowych ud, a niedobory magnezu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Od dłuższego czasu nękają mnie pojawiające się (niezbyt często) bóle mięśni ud, szczególnie atakujące w nocy. Normą były też pulsowania różnych mięśni, czy też charakterystyczny objaw - drganie powieką. Poza tym budząc się rano jestem dość zaspany i nie czuje się zbyt rześko. Do optymalnej formy dochodzę dopiero po kilku godzinach.

Bóle i pulsowanie mięśni zostało zniwelowane po tym jak zacząłem przyjmować magnez. Jednak bóle nadal choć bardzo rzadko się pojawiają (w szczególności po spożywaniu alkoholu). Wydaje się, że to wina braku magnezu, jednak dziwi mnie to, że bóle dotykają tylko mięśni ud. Poza tym, codzienne zażywanie kapsułki magnezu przez całe życie raczej też nie wydaje mi się optymalnym rozwiązaniem. Czy jest inna metoda i dlaczego tylko te partie mięśni odczuwają tak negatywne skutki tego niedoboru? I czy poranne zaspanie to kolejny objaw, czy po prostu mój organizm tak już ma?

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 7:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zbadaj sobie poziom elektrolitów. Bo to z tym mogą być związane skurcze mięśni.
No i obowiązkowo morfologię i poziom magnezu.

Co do bóli...Jedni mają skurcze łydek, inni mięśni przedramienia, a Tobie się trafiły mięśnie ud.

Co do kapsułki magnezu...Jak sobie zbadasz poziom magnezu, to będziesz wiedział jak długo powinieneś przyjmować preparat żeby wyrównać poziom. A później wystarczy tylko dbać o to, aby w codziennej diecie znajdowało się dużo produktów bogatych w magnez: płatki owsiane, kiełki zboża, orzechy, gorzka czekolada.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group