Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bolaca "gulka" na kolanie

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Answer



Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 3:17 pm    Temat postu: Bolaca "gulka" na kolanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam 13lat 178cm i 63kg wagi. Trenuje koszykówkę.Na kolanie zrobila mi sie taka "gulka" jak na zdjeciu ponizej. Boli mnie przy naciskaniu na nią, przy robieniu skipa c te kolano boli mnie, a i jeszcze po wiekszym wysilku . Niewiem czy kupic sobie jakis sciagacz czy (tak jak radzil mi trener) opaske magnetczna. Pare moich znajomych mowilo mi ze tez mieli cos takiego i zebym sie nieprzejmowal i ze to mi zniknie po jakims czasie.
Prosze o jak najszybsza odpowiedz i z gory dziekuje.

http://images4.fotosik.pl/158/7b8ce9688cd94b54.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 5:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy pamiętasz może kiedy sie to pojawiło - może po jakmś urazie - np. udeżeniu ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Answer



Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 6:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pojawilo mi sie to jakies 1 rok temu hmm... a uraz to chyba jedyna jaki mialem z kolanem to chyba jakies 2-3 lata temu (raczej 3) upadlem wlasnie na to kolano i bardzo mnie bolalo spuchlo mi i z trudem ruszalem mialem wtedy przeswietlenie i nic nie wykazalo a po jakis 2 dniach nic mnie nie bolalo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 6:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najlepiej wybrać sie do ortopedy - nie nalezy lekceważyć spraw związanych ze stawami - lekarz zleci prześwietlenie i oceni - nie ma co ryzykować - to zbyt ważny narząd naszego ciała Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Answer



Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 6:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ehh tylko ja sie strasznie boje ze lekarz zabroni mi grac w kosza
basket to jest cale moje zycie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 7:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niemozna tego wykluczyc ale zadaj sobie pytanie

Lepiej przestać na jakiś czas czy doprowadzić do tego ze juz nigdy nie bedziewsz w stanie zagrać ???

tak może sie skonczyć zaniedbanie stawu kolanowego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radzę pojsc do ortopedy po diagnoze:0 Mozliwe ze jest to ganglion, czyli torbiel galaretowata. Ale tylko lekarz specjalista moze wystawic doagnozę:0 Pozdrawiam
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Answer



Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 6:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a CZY TEN GANGLION jest grozny????? pozatym to jest twarde a i jeszcze jak to sie leczy czy moze operacyjnie i czy to boli Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 6:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ganglion

Czego dotyczy?

Ścięgna, w miejscach wywołujących tarcie (np. z kością), otoczone są pochewką ścięgnistą. Jest ona jakby tunelem, zbudowanym z warstwy zewnętrznej i wewnętrznej. Warstwy te są oddzielone wolną przestrzenią, wypełnioną płynem zmniejszającym do minimum niekorzystny efekt tarcia.

Co to jest?

Ganglion, czyli torbiel galaretowata, to kulista zmiana wypełniona płynem (może być podzielona na mniejsze komory).

Dlaczego powstaje?

Jest wynikiem reakcji pochewek ścięgnistych na przewlekłe urazy, mikrourazy i stany zapalne.

Objawy.


Występuje głównie u kobiet i umiejscawia się zwykle w obrębie nadgarstka, w postaci twardego, guzkowatego uwypuklenia pod skórą. Może sprawiać dolegliwości bólowe przy ucisku lub ruchach ręki.

Powikłania.

50% torbieli galaretowatych znika samoistnie. Jednak, jeżeli w pobliżu zmiany przebiega nerw obwodowy, może dojść do mechanicznego ucisku i komplikacji neurologicznych (np. zaburzeń czucia w okolicy skóry zaopatrywanej przez dany nerw).

Leczenie.


Polega na wykonaniu punkcji (wprowadzenie igły), aspiracji strzykawką galaretowatej treści, podaniu leku i założeniu opaski elastycznej (skuteczność-60%). W razie braku poprawy można wykonać operacyjne wycięcie. To najskuteczniejsza metoda, ale nawet po takim zabiegu istnieje możliwość ponownego powstania torbieli. Zabieg operacyjny przebiega zwykle bez powikłań, lecz gdy w obrębie ganglionu biegnie drobne naczynie tetnicze, istnieje ryzyko jego uszkodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Answer



Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 6:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ehh a jak ja mam to jakis rok moze poltora roku to jest nadal mozliwosc ze mi to samo zniknie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group