Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bol żolądka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pati11185



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 10:12 am    Temat postu: Bol żolądka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Od jakiegoś czasu kluje mnie,i boli w zołądku..
przy oddychaniu bol sie nasila,a gdy chce dotknąc to strasznie kluje.
prosze o pomoc bo naprawde niewiem co to jest.?
Mam 14 lat;)


Witam;)
strasznie boli mnie prawy bok i czasem kłuje.
mam trudność z chodzeniem gdy ide..
pomóżcie;)) Smile


nie twórz osobnych tematów które mówią prawie o tym samym.
tematy połączyłam.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 5:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pati11185
To zdecyduj się gdzie konkretnie boli.Ile ważysz,jak się odżywiasz(regularnie?jesz tłuste i smażone,słodycze?),Czy są problemy z wypróżnianiem?zgaga w przełyku,odbijanie,gazy?burczenie w brzuchu?
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pati11185



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 10:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pod mostkiem,waze ok.50kg,odzywiam sie reguralnie,jem tłusto dosyc jak każdy lubie słodycze,z wypróżnianiem są problemy,zgaga jest ale nie czesto,,odbijanie żadko,gazy też,burczenie w brzuchu czesto,,, Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 9:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pati11185
Opisane objawy wskazują na Zespół Jelita Drażliwego(ZJD).Przyczyną jest nieprawidłowe jedzenie pokarmów,tłustych,smażonych,pikantnych,słodyczy,nie regularne posiłki.Należy stosować dietę lekkostrawną w małych ilościach ale często(5-6 x dn)o jednakowych porach dnia.Dużo pić wody mineralnej niegazowanej(2l)Stosować Colon C,reguluje perystaltykę jelit,ułatwi wypróżnianie(przez 1 tydzień 2 x dn a następnie 1 x dn)na pół.godz. przed posiłkiem.Unikać stresów,regularny wypoczynek.Dobrze jest udać się do lekarza który zleci leki na Rp.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pati11185



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 10:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

yhm..dobrze udam sie..ale mam jeszcze 1 pytanie od 1 roku bolą mnie stawy i miesnie.. bylam w 2 szpitalach pierwsze podejrzenie odczynowe zapalenie stawów,w 2 szpitalu reumatologicznym,stwierdzono reumatologiczne zapalenie stawow,ale badanie taego nie potwierdzily,teraz czekam na rezonans mag.,podejrzenie dyskopatia,
Moje objawy:
dretwienie karku,rąk,mrowienie rąk,nóg,czeste skurcze w nogach,ból z tyłu pleców,bole rak,nog,zawsze rano sztywnieja mi 3 palce..,strzelanie w nadgarstkach,ramionach,caly czas,utrudnienie w chodzenu po schodach"sztywny chód",gdy ide nagle nieumiem stanac na prawą noge tak jakby mialam ja zlamaną co to jest bo chodzimy już po tylu lekarzach przechodziłam rechabilitacje, Sad miałam zapalenie nadgarstków,itd..już jestem tym zmęczoona i rodzice też..od tamtego czasu jestem strasznie blada,nic mi sie niechce niemam sil w nogach rekach,mialam tez leki na odbudowe chrzastki stawowej,ale kazali odzucic,prosze o pomoc!!Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 9:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pati11185
Bez badania trudno jest oceniać stan,pierwsze wskazanie na RZS,to jednak wykluczono.Bardzo możliwe że przyczyna leży po stronie neurologicznej,wynikającej ze zmian w kręgosłupie.Czy wykonano rtg kręgosłupa?
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group