Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból zewnętrznej strony kolana przy klękaniu przyczyny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smerfetka85



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 2:31 pm    Temat postu: Ból zewnętrznej strony kolana przy klękaniu przyczyny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. w ostatnim czasie zaczęłam odczuwać ból zewnętrznej strony kolana przy klękaniu i chciałam się dowiedzieć jakie mogą być tego przyczyny. Pisząc konkretniej: na przykład podczas takich podstawowych czynności jak wiązanie butów zaczęło mnie boleć kolano po zewnętrznej stronie. Ból mogę opisać jako piekący. Nie mam pojęcia od czego. Nigdy nie miałam problemów ze stawami, nigdy nie złamałam nogi i w ogóle nigdy nie dokuczał mi ból zewnętrznej strony kolana przy klękaniu!

Ale, przyznam też, że od jakiegoś czasu zaczęłam intensywniej ćwiczyć. Codziennie robię treningi, z tym że nie są one chyba jakoś bardzo obciążające kolana. Normalna gimnastyka - nie biegam. Czy może komuś coś podobnego dolegało i skutecznie się z tym uporał? Wydaje mi się, że nie jest to może coś bardzo poważnego, ale jest dość uciążliwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
runner95



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 1:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radziłbym Ci się udać na USG, takich rzeczy nie wolno ignorować. Może to być chondromalacji lub przerośnięta błona maziowa kolana. Lekarz dobierze też odpowiednie leczenie, pewnie jakąś kurację przeciwzapalną. Kolano to bardzo ważny narząd więc lepiej nie ryzykować i się przebadać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skywalker75



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 9:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli odczuwasz ból zewnętrznej strony kolana przy klękaniu to może po prostu źle stanęłaś, albo naciągnęłaś sobie coś. Zdarza się czasem tak, że nawet nie wiesz kiedy krzywo staniesz, albo nawet siedząc, źle ułożysz nogę. W takiej sytuacji można doraźnie smarować sobie jakimiś żelami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi. Osobiście polecam Traumon Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martin84



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 10:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żele żalami, maści maściami...pewnie, że czasem pomagają i faktycznie można je doraźnie stosować. Gorzej jak przyczyna bólu zewnętrznej strony kolana przy klękaniu ma jakieś głębsze przyczyny. Jeżeli odstawisz żele przeciwbólowe, powiedzmy po 3 dniach i nadal będzie Cie boleć to idź do jakiegoś chirurga lub ortopedy. Z kolanami nie ma żartów...w końcu jakby nie było to m.in na nich opierasz cały swój ciężar Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi88



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 10:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też czuje ból zewnętrznej strony kolana przy klękaniu, ale wiem raczej od czego. Kiedyś jak szłam, źle stanęłam i upadłam na kolana. I od tamtej pory (nie za każdym razem) jak opieram kolano o podłogę to czuje taki nieprzyjemny ból od ucisku tego stłuczonego miejsca. Wszystko ustępuje kiedy tylko wstanę. Pytałam znajomego lekarza czy mam coś tym robić, ale powiedział, że nic mi nie jest i ten ból jest wynikiem obicia tkanki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trujacysyrop



Dołączył: 22 Gru 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 4:00 pm    Temat postu: kolana Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam podobną dolegliwość napisz jak sobie z tym poradziłaś i czy w ogóle poradziłaś dzięki, ewentualnie proszę kontakt na maila witoldleo@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group