Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból żebra w czasie kaszlu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Funia75



Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 6:25 pm    Temat postu: Ból żebra w czasie kaszlu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Jeśli ktoś jest na forum,kto ma lub miał podobny problem proszę o pomoc. W czasie kaszlu parę dni temu coś przeskoczyło mi na żebro, dokładnie prawe dolne. Tak jakby tam weszła jakś chrząstka-sama nie wiem takie miałam uczucie. Teraz mnie strasznie boli, ale tylko jak kaszle albo jak w nocy przewracam się z boku na bok. Dodam, że teraz to żebro jest jakby opuchnięte, tzn nie wiem czy to opuchlizna , ponieważ to uwypuklenie jest twarde. Co to może być, aż boję się iść do lekarza!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 11:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może to być zwyczajne stłuczenie i nie trzeba się zaraz nastawiać na złamanie. Mój wujek po urazie mechanicznym i właśnie stłuczeniu sobię żebra też miał lekką opuchlizne, miał niekiedy problemy z oddychaniem i faktycznie nie mógł znaleść godnej dla siebie pozycji do spania.
Myślę że warto jednak wybrać się do lekarza niech zdiagnozuje to miejsce, bo potem objawy mogą się nasilać wraz z upływem czasu i wtedy może to być faktycznie męczące. Lepiej zainteresować się tym od razu niż potem cierpieć.
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Funia75



Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 6:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedźSmile dzisiaj jest 4 dzień jak mnie to żebro zaczęło boleć,uwypuklenie jest nieco mniejsze i mniej boli, ale nie sądzę żeby to była opuchlizna bo to miejsce jest bardzo twarde, tak jakby tam była jakaś chrząstka, a stłuczenie też to nie jest bo to się stało w czasie kaszlu,poprostu coś mi tam przeskoczyło. Faktycznie wybiorę się z tym do lekarza, bo słyszałam że te dolne żebra są ruchome i mogą uledzprzemieszczeniu, a to nie jest bezpieczne,mam tylko nadzieję, że obejdzie się bez operacji:(
....jeśli ktoś miał jeszcze podobny przypadek proszę o radęSmile jak sobie z tym poradził, czył był u lekarza czy samo przeszło?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group