Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból w kolanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gelidus



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 10:46 pm    Temat postu: Ból w kolanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, mój problem jest następujacy, czuję ból w prawym kolanie, objawy są różne, czasem podczas chodzenia czuję ból na srodku kolana, podczas siedzenia bardziej z prawej strony, innym razem gdy zginam noge czuję uczucie jakby kolano było spuchnięte, przepełnione, jakby wśrodku coś było i roznosiło kolano od środka, często podczas chodzenia mam takie uczucie jakby coś tam przeskakiwało i to w różnych miejscach kolana, ale najczęściej przeskakuje jakby to określić idealnie wśrodku kolana, to do prawego kolana, z lewym nie mam aż takich problemów, czasem czuję ból ale nic specjalnego, na dniach zapiszę się do ortopedy ale może ktoś z użytkowników mógłby napisać co to może być.

PS. mogę dopisać że kolana często mi strzelają, i nie tylko kolana ale tak samo nadgarstki i łokcie, od miesiąca co tydzień gram w piłke, jeszcze z 2 miesiace temu chodziłem na siłownie (ok. 3 lata z przerwami, za tydzień planuje znów zacząć chodzić) z z miesiąc temu biegałem przez 2 tygodnie po lesie i ścieżkach rowerowych.


Przepraszam za prosty język pisowni ale myślę że nie to jest tutaj najważniejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 1:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gelidusmoże nadwyrężyłeś sobie kolana przez te biegi. kiedy biegałeś po lesie to nie wpadła Ci noga w jakiś dołek?
przede wszystkim - nie biegaj. jeśli to jakiś uraz to lepiej kolana nie przemęczać.
czy kolano jest spuchnięte?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gelidus



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 8:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, nie przypominam sobie żebym wpadl w jakiś dołek, po bieganiu zawsze było wszystko ok, spuchniete nie jest, i nie było,
kiedyś też miałem takie bóle ale rzadko, jest możliwość że jest to nie wyleczony dawny uraz??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 3:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może tak być.
może lepiej na jakiś czas unieruchomić kolano- np zabandażować je bandażem elastycznym lub opaską uciskową.
mogą też pomóc maści na stłuczone kolana- voltaren, ketonal lek, ketoprom (choć to bardziej na mięśnie) lub altacet .
jeśli do kilku dni nie przejdzie idź do lekarza.
jednak jeśli kolano zacznie coraz bardziej boleć i puchnąć to idź do lekarza natychmiast- może to oznaczać zbieranie się wody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pdeta



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 8:10 pm    Temat postu: operacja czesciowej endoprotezy kolana Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktos z was lub waszych znajomych mial oberacje -czesciowej endoprotezy [klin] kolana ? ja mam termin na 4 .01.i nie da sie ukryc,ze troche sie boje.Jak dlugo trwa rehabilitacja?Dziekuje za jakaklowiek pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group