Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból szczęki po dziwnym przeskoczeniu żuchwy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ridick1994



Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Czw Wrz 12, 2013 6:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Dwa dni temu w bardzo dziwnych okolicznościach przeskoczyła mi żuchwa i od tego czasu towarzyszy mi ból. Otóż dwa dni temu siedząc na fotelu,rozmawiając z kolegą w momencie gdy nie mówiłem nic, z lewej strony twarzy przeskoczyła mi szczęka. Pomyślałem że to tak po prostu i nic z tego tytułu mi nie będzie,jednak już 2 godziny później nie mogłem swobodnie(bez bólu) zacisnąć(nie mocno) zębów. Tak jak normalnie jest to możliwe by górna szczęka styknęła się z dolną tak teraz mogę tak zrobić ale od razu pojawia się dość mocny ból który ciągnie się przez całą żuchwę i odczuwam go także w lewym uchu. Mam przez to problem z jedzeniem twardszych pokarmów. Mówić normalnie mogę,ślinotoku nie ma także zwichnięcie żuchwy mogę chyba odrzucić,czy się mylę? Czym to może być spowodowane,proszę o pomoc,Pozdrawiam.

Dodano po 6 minutach:

Dodam jeszcze że w aptece babka powiedziała o nadwyrężonym/uszkodzonym nerwie i dał mi maść(naproksen) i witaminę B do łykania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 10:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwichnięcie szczęki może być jednostronne lub obustronne, jeśli jest obustronne to pojawiają się ślinotoki i większe problemy. Jednak w przypadku zwichnięcia jednostronnego, możesz mieć bardzo mylne objawy i podobne do twoich, nie musi występować ślinotok.

Może być to jednak jakiś rodzaj zapalenia, musisz udać się do dentysty i sprawdzić te możliwość oraz wykonać badanie RTG szczęki, aby wykluczyć zwichnięcie jednostronne, bo z tego co mówisz to na dwustronne nie ma szans.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group