Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból stawu kolanowego podczas zginania.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cssrumi



Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 3:23 am    Temat postu: Ból stawu kolanowego podczas zginania. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Uprawiam dużo sportu jednakże stan zdrowia kazał mi troszkę przystopować na 4 miesiące. Dwa tygodnie temu powróciłem do siłowni zaczynając powoli przyzwyczajać się do obciążeń jednak 4 dni temu podczas wyjazdu zmuszony byłem do jazdy samochodem przez 4 godziny co w moim przypadku zawsze skutkuje bólem kolana, gdyż nieprostowane przez pewien czas zaczyna boleć. Pomimo późnego powrotu do domu i tym właśnie zmęczeniu kolana poszedłem na siłownię i robiłem jedno ćwiczenie na nogi które w dosyć dużym stopniu mogło obciążyć staw kolanowy. Następnego dnia wstając z łóżka zacząłem czuć straszny dyskomfort. Podczas wstawania z łóżka co można by porównać do wstawania z przysiadu poczułem dość silny ból w kolanie który czuję do tej pory prostując nogi w zakresie powyżej 45*. Dodatkowo czuję jakbym miał coś po wewnętrznej stronie kolana z jego tyłu. Coś w rodzaju guza który utrudnia mi pełne wyprostowanie kolana przez nacisk. Pojawia się gdy zegnę nogę. Jeżeli natomiast przez jakiś czas mam nogę wyprostowaną to znika i mogę normalnie chodzić. Czy mógłby ktoś mi coś poradzić? Czy konieczna jest wizyta u ortopedy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 10:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, po pierwsze to siłownia po tylu godzinach jazdy w dodatku z twoją nogą, to był wielki błądSmile Tym też mógł właśnie być spowodowany guz - postaraj się ograniczać przez kilka dni zginanie kolana, siedź z wyprostowaną nogą i co najważniejsze nie przemęczaj jej, ewentualnie lekkie ćwiczenia rozciągające i rozgrzewające mięśnie, tak by noga była nie zastana. Najważniejsze, będzie to rozciąganie, bo skoro twierdzisz, że noga nie boli gdy jest wyprostowana, to mogłeś sobie coś naderwać.

Jeśli za parę dni, guz nie ustąpi a z nogą będzie to samo, musisz udać się do lekarza i zrobić prześwietlenie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group