Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bol punktowy, od 16h 3cm w prawo od pepka...co to?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barbarella



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 1:52 pm    Temat postu: Bol punktowy, od 16h 3cm w prawo od pepka...co to? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
od wczoraj wieczorem boli mnie ciagle tak samo... bol utrzymuje sie od okolo 16h...
boli mnie 2-3cm w prawo od pepka, bol jest taki jakbym miala w tym miejscu kuleczke, wielkosci polowy pileczki golfowej i daje o sobie znac co jakis czas, nie boli wiec nonn stop.
np. zabolalo przed chwila, jakby ukula ta kulka i przestalo.
nie nasila sie, ciagle taka sama intenstywnosc od tylu godzin.
naczytalam sie o wyrostku ze tak sie zaczynaja objawy ale ze bol potem przechodzi w prawa dolna partie podbrzusza i ze boli bardzo i stale...no ale po jakim czasie przechodzi ten bol w dol? bo mnie boli punktowo od tylu godzin...np. od 10min nie zabolalo nic, ale np. zmienie pozycje jak siedze i zaboli na chwile i znow przestanie.
bol sie pojawia przy glebokim wdechu powietrza.
nie mam innych objawow wyrostkowych - zadnej biegunki, nudnosci, wymiotow.
temperatury nie wiem , bo wczoraj bylam na plazy i w sumie jestem mocno zjarana sloncem i nie wiem czy ogolne uczucie ciepla jest wynikiem tego ze skore mam czerwona i nagrzana sloncem czy to wynik goraczki.
co to moze byc??

nadmieniam ze jestem za granica i generalnie malo fajne sa tu wizyty u lekarza.
nie bralam zadnych tabletek przeciwbolowych, pije herbate i wode ...
pomocy, plis, co to moze byc ...
dziwny punktowy bol pojawiajacy sie co pare minut... i utrzymujacy sie od tylu godzin??!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 2:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze jakis wrzod Ci sie zrobił??? dla mnie to na wyrostek wyglada,ale skoro mowisz ze nie pasuje to nie wiem.. Shocked
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barbarella



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 2:56 pm    Temat postu: hmmm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od godziny nic nie boli... jak czasami wezme baaaaaaaardzo gleboki wdech albo nacisne to costam zaboli
a przy wyrostku to chyba boli tak ze sie ruszac nie mozna, a ja sie wyginam, zginam, prostuje i nic..
ot czasami ta kulka zaboli
no i troche mi niedobrze ;P

po prostu nie wiem ile czasu ma minac od rozpoczecia sie objawow, bo mnie tak pobolewa w okolicy pepka od dokladnie.... 17h...
i to tak ze czasami zaboli a od godziny nic.
nie kumam;/

a przy wyrostku to chyba non stop bol jest,co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 3:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Qrcze nie wiem,nie miałam nigdy zapalenia wyrostka Confused szkoda ze nie masz zabardzo jak wybrac sie do lekarza..ja bym nie ryzykowała...bo jesli to jest wyrostek (tFuUU) to jak peknie to moze skonczyc sie bardzooo nieciekawie Sad zycze powodzenia!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 3:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powinnaś pójść do lekarza.
może przepuklina, może wyrostek, może nerka, może zapalenie przydatków lub torbiel jajnika, a nawet może to być od kręgosłupa. sugeruje najpierw zrobić usg.

ps. ale nie jesteś teraz przed okresem lub w trakcie?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 5:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapalenie wyrostka nie ma specyficznych objawów(czytaj książkowym).Ja np. mialam jedynie bole calego podbrzusza, lekkie nudności i podwyższoną temperaturę. Radzę pojśc jak najszybciej do lekarza.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group