Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bol plecow w okolicy krzyzowej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nalia91



Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 06, 2013 7:46 pm    Temat postu: bol plecow w okolicy krzyzowej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
od miesiaca zaraz po obudzeniu
odczuwalam bol plecow w
okolicy krzyzowej, taka
sztywnosc, szczegolnie po
prawej stronie. Ostatnio bol sie
nasilil, trwa prawie caly dzien i
odczuwalny jest tez w nocy. Nie jest zalezny od pozycji. Jest on klujacy. Gdy
naciskam bolace miejsce czuje
klujacy bol. Jak sobie radzic z
tym bolem i co to moze byc? W
miejscu bolu nie odczuwam nic
poza jakby lekko wodnista, trzaskajaca
tkanke....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 9:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, zazwyczaj ból w tych okolicach jest spowodowany przeciążeniem mięśni pleców. Powiedz, czy doszło do jakiegoś wypadku przed tą sytuacją? Upadłeś gdzieś?

Powiedz jeszcze jak pracujesz, czy to praca ciężka fizycznie czy siedzenie po 8h przed komputerem? Wszelkie informacje są bardzo przydatne i sporo mogą pomóc w uzyskaniu konkretnej odpowiedzi.

Jednak na tę chwilę mogę powiedzieć, że to coś może być z rodzaju stanu zapalnego kręgosłupa, ma poodobne objawy, czyli po nocnym wypoczynku pojawia się najczęściej ból. Można to łagodzić paracetamolem lub ibuprofenem, a ewentualnie ciepłym okładem soli, jednak powinieneś zawędrować do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nalia91



Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 3:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 22 lata. jestem na wakacjach, codziennie bardzo duzo chodze, ok 8 godzin spedzam na nogach.

Bol zlokalizowany jest w okolicy krzyzowej. Jak macam to miejsce to czuje ruchoma, wodnista tkanke, troche trzeszczaca. Po obu stronach wyczuwam zgrubienia, ale mam je na calej dlugosci plecow ( w tym mkejscu sa trochw glubsze). Podejrzewam, ze to tkanka tluszczowa lub wyczuwalne wyrostki kolczyste. Nad zgrubieniami mam dwie rownolegle polozone do siebie kulki, lelko ruchome. Sadzw, ze skoro sa w tym samym miejscu, po obu stronach, to moga to byc jakies elementy anatimiczne?

Bol nie jest bardzo silny, da sie zniesc. Sa momenty, gdy o nim zapominam. Nie powoduje on ograniczenia ruchow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 10:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesteś na wakacjach, a choroba coraz chłodniejsza. Plecy mogło Ci przewiać i dostałaś zapalenia, jednak te guzki wydają się bardziej podejrzane.

Podejrzewam, że to mogą być tłuszczaki, bo są to guzki właśnie nie bolące, pojawiają się między skórą, a mięśniem i mają wodnistą konsystencje , a w dodatku są niebolesne.

Czy to wygląda mniej więcej tak?

http://goodtoknow.media.ipcdigital.co.uk/111/0000008d0/bdb6_orh219w331/Lipoma-M2000182-SPL.h.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nalia91



Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 11:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie.

Guzki te nie sa widoczne. Wyglad plecow nie jest zmieniony. Sa one wyczuwalne podczas masowania. Sa ulozone symetrycznie, po obu stronach. Sa dosyc duze. Uciekaja po nacisnieciu na nie, sa dosyc twarde. Myslalam, ze to taka budowa anatomiczna, skoro sa po obu stronach takie same... sa niebolesne. W miejscu najwiekszego bolu przy dotyku guzkow nie wyczuwam. Sa one mniej wiecej na wysokoaci kregu L5-L4

dodam jeszcze, ze mialam robione badania krwi lacznie z wapniem calkowitym, wszystkie w normie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Asia945
Spamer


Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 5:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakiś rok temu miałam podobny problem. Wtedy wyszukałam w internecie odpowiedniego lekarza specjalistę od leczenia bólu neuropatycznego - [zakaz umieszczania linków]. Z czystym sumieniem mogę go polecić bo mi pomógł jak nikt inny!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group