Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bol piersi a dni nieplodne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamila111



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 2:16 pm    Temat postu: Bol piersi a dni nieplodne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam dość nietypowe pytanie. Czy jeśli bolą piersi, można się sugerować, ze są już dni niepłodne?. Jeśli wiemy ze okres powinien pojawić się niebawem, bolą piersi, to czy już są dni niepłodne? wiem ze bolą piersi także podczas owulacji, ale u mnie to nie występuje, tylko przed okresem mam obrzęknięte, bolące piersi. Wiem, ze to zespól napięcia przedmiesiączkowego, ale czy ole piersi mogą występować jeszcze w płodne dni?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 3:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kamila111, ból piersi nie sugeruje czy mamy akurat dni płodne czy też nie, ból piersi może oznaczać albo zbliżającą się miesiączkę albo owulację albo ciążę .. dni płodne i niepłodne stwierdzamy się na podstawie obserwacji śluzu (śluz ciągnący się, przypominający w konsystencji surowe białko z jajka, odczuwamy nadmierną wilgoć w pochwie i tego śluzu jest dużo - to śluz płodny, natomiast śluz grudkowaty, jest go mało lub w ogóle - suchość w pochwie - to śluz niepłodny lub dni niepłodne) .. a piersi mogą boleć i w dni płodne (podczas owulacji) i w dni niepłodne (przed okresem), a czasem nawet w ogóle nie bolą, na to nie ma reguły, to zależy od organizmu kobiety .
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 12:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja powiem ze własnie poprzez bol piersi poznaje czy mam juz dni bezpieczne i mozna szalec czy tez nalezy uwazac.
Kamila jesli zaobserwowałas u siebie cyklicznosc tego bolu to mozesz na tym sie opierac.jesli natomiast bola raz w połowie cyklu,raz przed @ to uwazaj Razz
u mnie tez nie wystepuje w trakcie owulacji. dopiero pare dni po niej zaczynaja nabrzmiewac i stad wiem ze zbliza sie faza dni niepłodnych.
ja na tym sie opieram ale za metode wyznaczania płodnosci bym tego nie stosowała Smile. chyba ze cykle sa regularne i zna sie b.dobrze swoj organizm,

a no i moze byc tak jak napisała Plus.. moga bolec i na ciaze i na okres i na owulke. w zal. od sytuacji i organizmu.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamila111



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie to zawsze zastanawiało, bo bolą mnie tylko przed okresem i automatycznie pierwszego dnia okresu przestają i są normalne, nigdy wcześniej podczas cyklu mnie nie bolą. Myślę ze za jakieś 2, 3 dni powinnam mieć okres dlatego owulacja raczej wykluczona przy 32 dniowych cyklach;p Wiem, ze obserwuje się śluz i to również robię, ale ich ból zgadzałby się z występowaniem dni niepłodnych. Czyli można się choć trochę tym sugerować ale wiem ze to nie jest metoda antykoncepcji. Coś w tym jest hehe;p Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 3:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no, no, tak wind ma rację - taka sytuacja jak opisuje też może wystąpić Wink np. u mnie na owulkę czasami bolą piersi i ten ból trwa już aż do wystąpienia okresu, więc nie mogę być do końca pewna czy już koniec czy nie dni płodnych, a w następnym cyklu np. bolą mnie dopiero na dzień lub dwa przed okresem, dlatego ja np. muszę uważać .. to zależy tak jak napisała koleżanka wyżej Wink każdy organizm jest inny .
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group