Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból lewego ucha i szczęki

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamillo356



Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 5:13 am    Temat postu: Ból lewego ucha i szczęki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, od 3 dni czuje ostry ,strasznie mocny bol ucha do tego doszedl bol szczeki. Na poczatk towarzyszylo uczycie jakby zatkania ucha . od przedwczoraj doszedl straszny polsujacy bol araz bol lewej strony szczeki. Teraz nie wiem czy to zapalenie ucha czy tez cos z zebami.. Ale Z zebami raczej nie bo niedawno mialem wizyte u dentysty. Szczeka boli ogolnie przy poruszaniu,zagryzaniu . w dzien jakos uciagne ale w nocy tak rwie i ucho i szczeka ze jest to nie do wytrzymania. Druga noc z rzedu nie zmruzylem oka . 3 dni ciagne na tabletkach przeciwbolowych . z ucha nie wydziela sie zadna ropa. Wiec nie mam pojecia co mi dolega . myslalem ze to woda w uchu bo bylem nad morzem ale doszedl bol i jest lipa nie moge normalnie funkcjonowac...
Mozecie mi pomoc?
Dzis wybieram sie do lekarza to zobaczymy ci mi powie ;|[/list]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 11:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lepiej szybciutko idź do lekarza. Wydaje mi się, że to ból ucha powoduje promieniowanie aż po szczękę i z tego powodu odczuwasz ból również w tamtym miejscu, wiadomo, że granice szczęki są bardzo blisko ucha, z stąd inensywny ból tego miejsca można odczuwać również na szczęce. Uważam, że to prawdopodobnie stan zapalny, same tabletki na ból nie pomogą. Uważaj teraz na to ucho, żeby Cie nie zawiało, w tym tygodniu ochłodzenie, silne wiatry więc zawiać ucho nie trudno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamillo356



Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 11:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Krople i ocieplanie ucha ? Myslisz ze powinno pomoc . do lekarza ide po polodniu a bol jest nie do wytrzymania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 11:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No spróbuj, pomóż od razu całkowicie nie pomoże ale na pewno złagodzi ból i zredukuje trochę stan zapalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamillo356



Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 11:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okej dzieki zobaczymy co mi dzisiaj lekarz powie i odezwe sie wieczorem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kirrek



Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 1:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszyscy od razu się rzucili na diagnozę problemu z uchem, ale może się okazać, że żadne zabiegi laryngologiczne nic nie dadzą. Nie raz spotkałem się z przypadkami, że tego typu promieniujące bóle były spowodowane bólem zęba - i nic tutaj nie mówi niedawana wizyta u stomatologa, bo często problem tkwi głęboko i może być wykryty przy zdjęciu rtg, a takie nie jest robione przy każdej wizycie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oktavia



Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polandia
PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 4:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może to być też zwyrodnienie lub zapalenie stawu skroniowo-żuchwowego. Tak czy inaczej konieczne jest wykonanie RTG.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wiggor



Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 4:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego opisu wynika, że może być to spowodowane stanem zapalnym zęba i nawet jeśli niedawno byłeś u stomatologa, to mogło się ognisko zapalne bardzo szybko rozwinąć. Jesli nie miałeś zdjęcia robionego to możliwe, że dentysta nie zauważył, że z zębem jest coś nie tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malipa



Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 16, 2015 11:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mogę Ci podrzucić namiary na fajnego kompetentnego laryngologa. Moja siostra do niego chodzi i jest zadowolona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lfrycz



Dołączył: 17 Sty 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 17, 2015 7:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przewiało Cie. Krople, amol i będzie dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group