Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból kręgosłupa zdjęcie rtg proszę o diagnoze

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nika1709



Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 07, 2017 12:39 am    Temat postu: Ból kręgosłupa zdjęcie rtg proszę o diagnoze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!!

około 1,5 tygodnia zaczął mnie bardzo boleć kręgosłup w okolicy lędźwi ból promieniuje do prawej nogi.
poszłam do lekarza i dała mi skierowanie na rtg ze zdjęcia wyszło coś takiego:
opis rtg
hypoplastyczne żebro Th12
trzon kręgów prawidłowej wysokości
cechy pogłębienia lordozy lędźwiowej
poziome ustawienie kości krzyżowej
zwężona przestrzeń mk L5-S1 z miernymi nierównościami blaszek granicznych trzonów kręgów na tym poziomie
kręgozmyk przedni o cechach kręgozmyku prawdziwego L5 wielkości ok 16mm- kręgozmyk II/III stopnia
Na pozostałych poziomach zmian nie uwidoczniona
Niespojenie tylnego łuku L4
Innych mian nie uwidoczniona.

taki opis dostałam do zdjęcia byłam z tym u lekarza rodzinnego i jak na razie dała mi skierowanie do neurologa a ja dalej nie wiem co mnie będzie czekać czy jakaś rehabilitacja czy może leczenie farmakologiczne. Chciałam się dowiedzieć co dokładnie mi grozi. Jak długie będzie leczenie. Czego ogólnie mogę się spodziewać. Dodam jeszcze że 6 miesięcy temu miałam cesarskie cięcie a ból jest taki że nie mogę z łóżeczka podnieść własnego synka. poniżej dodaje zdjęcia z rtg i proszę diagnoze.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group