Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból kości i stawów po spacarze

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Orangeframe1



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 11:16 pm    Temat postu: Ból kości i stawów po spacarze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hiya
Nie wiem czy ktoś zdola mi pomóc ale po każdym niewielkim wysiłku nastepnego dnia czuje ogolne zmeczenie cos jak przed grypa, przy tym strasznie bola mnie stawy a szczegolnie staw z prawej strony miednicy gdy probuje odpoczac jest jeszcze gorzej bo nie moge sie polozyc, wszystko mnie boli, czuje jakby bolaly mnie wszytkie kosci, bola mnie kolana, lokcie, kostki a nawet palce, tylko glowa mnie nie boli Rolling Eyes
Doktor zrobil mi ogolne badania i te na reumatyzm i mowi ze wszystko w porzadku, ale ja wiem ze nie jest, bo mam dopiero 30 lat i nie moge wyjsc nawet na spacer ze o bieganiu juz nie wspomne.
Slyszalam ze sa rozne dziwne choroby trudne do wykrycia i czesto lekcewarzone przez lekarzy pierwszego kontaktu, moze ktos ma jakis pomysl bo ja juz nie wiem co mam robic ale to strasznie komplikuje mi zycie.
Blagam pomozcie Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
z09a
Zbanowany


Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: SICK PLANET EARTH
PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 3:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaka jest Twoja waga? Ile lat przesiedziane w ławkach na ścieżce edukacyjnej? W pracy były przeciążenia stawów łącznie z kręgosłupem? Nie za dużo przed komputerem przesiadujesz? Urazy były jakieś kiedyś lżejsze, czy też cięższe? Słabe "smarowanie" stawuów na to wychodzi. Skoro ból promieniuje "jakby" to już jest hipochondryczne! Jakby ból był straszliwy i niedozniesienia to by lekarze przepisali leki przeciwbólowe zapewne. Reumatyzm na to wychodzi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ranyjulek



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 08, 2013 2:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na pewno waga może mieć wpływ na bolące stawy, tak jak przebyte urazy, ale na pewno warto byłoby się udać do lekarza, ale też poszukać sposobu na to, jak sobie z nim radzić. Mnie od czasu do czasu też bolą, a nie dawno znalazłam informacje o tym, że dobrze na taki ból działa elektrostymulacja. Czy wam coś wiadomo na temat elektrostymulatorów Tens? jeśli tak jestem ciekawa waszych wrażeń. [/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fuszer
Spamer


Dołączył: 31 Gru 2012
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 09, 2013 11:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przebadaj sie w kierunku boreliozy, bo ona lubi sie uaktywniać po latach.
Jeśli to nie to, to proponuję zaopatrzyć się w maść Viprosal B, która ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Powinna pomóc, na mnie zawsze działa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skakanka



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 8:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm... zrób sobie doświadczenie na okoliczność stanu zapalnego. Przyłóż do bolących stawów gorący kompres. Jeśli ból się zwiększy, będzie to znak, że masz stan zapalny. Wtedy warto brać leki przeciwzapalne (aspiryna, ibum, apap). Można też przyjmować Vital3, preparat odtwarzający chrząstkę w stawach. Ale... lepiej udać się do lekarza. Najlepiej do specjalisty od medycyny sportowej. Ortopedzi czasem nie wiedzą jak zabrać się za leczenie ludzi młodych. A starych też nie leczą, bo tak już jest, że na starość boli (nie to nie jest ani mój wymysł, ani żart).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
losia85



Dołączył: 25 Sie 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 25, 2016 4:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam odpoczywać i skontaktować się z Reumatologiem, ponadto można zastosować jakieś naturalne preparaty w formie żelu lub maści. Warto spróbować gdyż nie powinny zaszkodzić a mogą pomóc Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jiktana



Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 04, 2017 9:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W taki sposób może zaczynać się wiele schorzeń. Może to być też osteoporoza i warto się w tym kierunku przebadać. Jeśli to będzie to to nie przejmuj sie ponieważ są różne metody leczenia osteoporozy i można sobie z nia dobrze radzić Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pawjol



Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 13, 2017 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słyszałam, że na ból stawów dobry jest kolagen (tu znalazłam coś więcej na ten temat - http://dbajmyozdrowie.eu/bolace-stawy-pomoze-kolagen/. Kolagen jest składnikiem naturalnym, także może być stosowany u osób o skórze wrażliwej, ale przede wszystkim zwiększa on ruchomość stawów i zmniejsza ból i dyskomfort z tym związany, polecam wypróbować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Adamek430



Dołączył: 28 Sie 2017
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 28, 2017 2:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może wystarczy tylko solidny odpoczynek i regeneracja. Polecam wypocząć w jakimś ośrodku



________________
Tabletki na wypadanie włosów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mania33



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 18, 2017 8:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mojej mamie dokucza zwyrodnienie stawów, skutkiem tego jest ból i częsta sztywność stawów, oczywiście stosujemy różne maści przepisywane przez lekarza ale myślę, że przydałaby się jakieś zabiegi rehabilitacyjne, skorzystała już z zabiegów refundowanych przez NFZ, a teraz szukamy czegoś prywatnie w Wrocławiu i okolicach, więc jeśli ktoś się orientuje, gdzie są prowadzone dobre zabiegi, to dajcie proszę znać, mogą być też turnusy rehabilitacyjne???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group