Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból gardła po jednej stronie promieniujący od ucha i żuchwy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szymek456



Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 9:27 am    Temat postu: Ból gardła po jednej stronie promieniujący od ucha i żuchwy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć, ostatnio chorowałem na anginę. Po odstawieniu antybiotyku pojawił się u mnie ból gardła promieniujący od ucha i żuchwy. Nigdy wcześniej mnie tak nie bolało. Czego to może być objaw?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Papasmerf



Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 9:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ból gardła promieniujący od ucha i żuchwy, z tego co piszesz, może być związany z powikłaniami po niedoleczonej anginie czy zbyt wczesnym odstawieniu antybiotyku. Oprócz tego warto byłoby skonsultować się z laryngologiem - taki ból gardła, promieniujący od ucha i żuchwy, może sugerować zapalenie ślinianek albo ropień. Czy powiększyły Ci się węzły chłonne? Jeśli tak, w grę wchodzi jeszcze mononukleoza. Z tego rodzaju bólem gardła, zwłaszcza promieniującym, warto zgłosić się do lekarza - przyczyna bólu nie musi leżeć w miejscu jego występowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Uważny



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 26, 2016 10:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, jeśli przeszedłeś anginę, ból gardła promieniujący od ucha i żuchwy może być objawem powikłań. Jednym z nich może być zapalenie ucha. Promieniujący ból ma to do siebie, że trudno ustalić, gdzie tak właściwie znajduje się jego źródło - w gardle, uchu, w okolicach żuchwy. Podczas zapalenia ucha pojawia się ropa, bez leczenia antybiotykowego może dojśc nawet do pęknięcia błony bębenkowej. Brak leczenia może prowadzić do niedosłuchu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agnieszka87



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój lekarz powiedział mi ostatnio o takiej zasadzie: jeżeli jeden z objawów utrzymuje się dłużej niż trzy tygodnie, należy zgłosić się do lekarza, bo jest to niepokojący sygnał. Jeśli u Ciebie jest tak z promieniującym bólem gardła, ucha i żuchwy to zgłoś się najpierw do internisty - jeśli on nic nie wymyśli, prawdopodobnie skieruje Cię do laryngologa. Swoją drogą może to co nazwałeś bardzo skomplikowanie 'ból gardła po jednej stronie promieniujący od ucha i żuchwy' to może zwykłe zapalenie migdałków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MisioPysio



Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 3:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na ból gardła pomogą różnego rodzaju środki do ssania i płukanki - ważne jednak, żeby miały one działanie bakteriobójcze. Moga to być ziola, jakieś szałwia albo rumianek. Jeśli jednak, tak jak piszesz, ból jest promieniujący od ucha i żuchwy, chyba lepiej kupić coś w aptece, na przykład tantumverde w aerozolu - u mnie pokonuje każdy ból gardła. Tabletki też powinny nieco pomóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group