Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ból brzucha, burczenie, gazy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
myk



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 1:14 am    Temat postu: ból brzucha, burczenie, gazy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam problem bardzo wstydliwy a mianowicie z gazami. Gdy tylko cos zjem natychmast pojawia sie burczenie w brzuchu i wiatry. Przezuwam to od ponad pół roku, jest to dla mnie nie zniesienia gdyż często towarzyszy temu bół brzucha, prawie zawsze rano i wieczorem. mam wrażenie że zwrócę wszystko jednak udaje mi się to powstrzymaywać. Lekarz rodzinny powiedział że to zwykła grypa jednak uważam że zbagatelizował moje dolegliwości. Próbowałam juz espunisan i jedzenie jogurtów ale wręcz sie pogorszyło Co mam zrobić???? już nie mogę dłużej tego znieść zwłaszcza jeśli jestem w towarzystwie Pomocy!!! Sad



----edited by emilka-----
zmieniłam tytuł na bardziej sugerujący treść postu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Filip



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 1:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzeba wziąć do lekarza POZ skierowanie do gastrologa. Bo trwa to faktycznie dość długo. Może to wskazywać na jakiś problem w jelicie grubym, np. jakiś stan zapalny. Gastrolog na pewno tego nie zbagatelizuje. Powinien zlecić badania kału na pasożyty, bakterie, grzyby, krew utajoną itp. Zależnie od wyników zastosuje odpowiednie leczenie lub następne badania.

Czasami zdarza się też tak po wcześniejszej kuracji antybiotykowej, związanej z jakimś innym zachorowaniem. Wtedy antybiotyk niszczy te "niedobre" bakterie, które powodują zakażenie. Niestety przy okazji niszczy też tę dobrą florę bakteryjną, która działa w jelitach. Dlatego warto by było poprawić tę dobrą florę bakteryjną wprowadzając probiotyki, czyli właśnie te bakterie i prebiotyki, czyli coś czym te dobre bakterie się odżywiają. Jest mnóstwo gotowych probiotyków w aptece bez recepty np. Lacid itp. - tutaj farmaceuta doradzi, a jako prebiotyk dobra jest inulina. Na efekty działania trzeba jednak trochę poczekać, czasami kilka tygodni.

No i jeszcze dieta. Rezygnować z wszystkiego co z cukrem, bo powoduje fermentację w jelitach, ograniczyć kapustne i strączkowe, z mięsa najlepiej drób, a nie wieprzowina, zero napojów gazowanych. No ale przede wszystkim gastrolog i badania.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
myk



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 7:21 pm    Temat postu: ból brzucha, mdłości Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam od jakiegoś czasu mam problemy z brzuchem prawie codziiennie boli mnie pozatym zawsze ranno i wieczór odczuwam mdłości dodam że napewno nie jestem w ciąży.Pomocy!!!


-----edited by emilka----
przyłączyłam do Twojego poprzedniego tematu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group