Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bliznowce

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej Przybyło



Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wielkopolska
PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 2:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam poparzonego synka i właśnie jesteśmy na etapie terapi uciskowej, zmniejszającej bliznowce. Dodatkowo stosuje kremy: Cepan i Contracubex.
Poszukuje plastrów sylikonowych do tego leczenia. Będe wdzięczny za pomoc.
P.S. Dodatkowo stosuję lampe Bioptron, ale u dziecka 2-letniego, narazie, efekty są słabe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Adziunia



Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 10:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej wszystkm 2 dni temu mialam usuwanego keloida z platka ucha byl ogromny wielkosci fasili megastycznie twardy, chirurg mial problemy z wycieciem wlasnie przez ta twardosc ale wszystko sie chyba udalo, nie wdalo sie zakazenie nie mam temperatury ucho juz duzo lepiej wygada, czy wie ktos ile taka rana moze sie goic? mam zalozone plasterki silikonowe niby nie mam szwow bo tam mowil chirurg le przeciez czulam ze mi szyje to ucho Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ja-dziunia



Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 28, 2006 2:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!
Mam dwa bliznowce: jeden, jak chyba u większości, powstał po szczepionce na gruźlice, drugi niestety przez głupotę... przekułam sobie uszy, bo jeszcze nie wiedziałam czym jest blizna na moim ramieniu, i dziś na jednym uchu mam sporych romiarów bliznowca.. o ile do tego na ramieniu się już przyzwyczaiłam, o tyle tego na uchu nie potrafie "zaakceptować".. dodatkowo on jest coraz wiekszy i wczoraj wyczułam chyba drugiego obok..;( nie wiem co z tym zrobić, bo z tego co tu przeczytałam wycinać nie ma sensu;( chciałabym chociaż zahamować jego rozwój... zna ktos jakiś skuteczny sposób? będę wdzięczna za jakieś informacje
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ludi



Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 1:19 pm    Temat postu: bliznowce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie! Ja mam bliznowca na piersi już pół roku! Cepan był super na okłady na noc - bliznowiec się zmniejszał, bladł! Ale potem bez tych okładów było gorzej! A teraz zrobiłam zmasowany atak! Dermatix (polecam) bardzo wydajny i super się rozprowadza, choć nie jest tani
Crying or Very sad i do tego silne masaże, uciski! Powiem Wam że efekty są juz po kilku dniach, ale trzeba cierpliwości! Masować, wcierać dermatix i tak 2 razy dziennie! Na razie mam zapał! Trzymajcie kciuki! Smile [/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Foka



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 101

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lubuskie
PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 4:27 pm    Temat postu: bliznowce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Very Happy cześć wszystkim, może mnie uznacie za jakiegoś odmieńca, ale mi się podobają blizny Very Happy mój przyszły mąż ma całą rękę i nogę pokryte bliznami po oparzeniu wrzątkiem, strasznie się tego wstydził na początku, ale teraz zupełnie mu się odmieniło, podoba mi się w nim to, że jest oryginalny. Według mnie blizny są ozdobami i nie należy się z ich powodu zamykać w czterech ścianach. Poza tym mój narzeczony ma jeszcze syndaktylię nóg, co czyni go jeszcze oryginalniejszym, a mi się to podoba Laughing
_________________


PCO, starania 6 lat
laparo+elektro 15.10.2008
*+17.05.2009 Natalka 22tc pp Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Patt



Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 12:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy mam podobny problem.. wielkości 1 cm, 3 razy, na lewym ramieniu- „pamiątka” po gruźlicy… od zawsze moim marzeniem było się pozbyć tych guzików na ramieniu, ale z tego co wiem, mam tendencję do złego gojenia się ran.. powstają nieładne blizny, a te na ramieniu to już w ogóle.. są czerwone.. przez nie wstydze się odsłaniać ramiona, chodzic na basen, przebierac się szatni..nigdy by tak nie było, gdybym nie wiedziała, jacy sa ludzie.. teksty typu „boze co to jes??? Co ci się stalo? Ofuuu..” potrafia naprawde zdołować.. to jest straszne, bo nie mam zadnych zastrzeżeń do swojego wygladu, mam swietna figure, bo renuje, ale te szpecące blizny!..i co tu robic???

---edit by emilka---
proszę używać maksymalnie 3 znaków przestankowych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
21asa



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 6:12 pm    Temat postu: głowa do góry Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc!
Mam ten sam problem co Wy...
Szczepionka przeciwko gruźlicy pozostawiła po sobie ślad na lewym ramieniu, niestety Crying or Very sad
Mam ją od jakiś 17 lat, czyli odkąd pamiętam. Na szczęście przyzwyczaiłam się do niej, nie przeszkadza mi i nie wstydzę się jej.
Jeśli ktoś patrzy się dziwnie lub jakoś nie miło komentuje to co widzi na moim ciele to jego problem. Pokojajmy nasze ciała takimi jakie są, bo jak wiecie cięzko z bliznowcem wygrać... a jeśli jest on tylko defektem kosmetycznym to zamartwianie się nie ma sensu...
Jak mówi mój Tata "najważniejsza jest psychika"
Trzymajcie się cieplutko

Mam nadzieje, że nikogo nie uraziłam tym co napisałam, ani nie zlekceważyłam jego problemu.

Pozdrawiam
Ania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 9:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe ja na ręku prawym reku na krawędzi kości promieniowej mam mega bilzne po 2 operacjach i tez jak kogoś poznaje i nie mam bluzy to czesto jest pytanie co to jest:D?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tomi1229



Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 1:41 pm    Temat postu: Bliznowiec Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bliznowce mam od czterech lat. Pare na ramionach i na mostku. Próbowałem różnych maści i wstrzykiwania sterydów ale są marne efekty. Ma ktoś jakąś metode żeby przynajmniej te bliznowce zmniejszyć? Bo narazie o całkowitym zlikwidowaniu nie ma mowy... Może jakaś klinika albo lekarz specjalista. To mój numer gg 813468. Wielkie dzięki za pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No jesli ostrzykiwanie nie pomoglo to może korekta blizny u dobrego chirurga plastycznego. Albo spróbuj jeszcze laser!!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 4 z 13

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group